دستگاه تصفیه هوا

تومان - تومان

خرید دستگاهه تصفیه هوا

امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی مردم از مراقبت‌های بهداشتی و افزایش نکات سلامت، استفاده از تجهیزات بهینه‌سازی محیط نیز افزایش یافته است. دستگاه تصفیه هوا یکی از این تجهیزات است که آلاینده‌های موجود در هوا مانند دود، گردوغبار و... را فیلتر می‌کند؛ علاوه بر این دستگاه‌های تصفیه هوا امکان جذاب ویروس‌ها و ذرات بیماری‌زا را نیز فراهم می‌کنند و هوای تصفیه‌شده عاری از هرگونه آلاینده را برای تنفس ارائه می‌دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با خصوصیات این سیستم کاربردی و مفید، آشنا شوید.

 دستگاه تصفیه کننده هوا چگونه کار میکند؟

دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند گزینه‌ای کاربردی و ویژه برای افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی و آلرژی باشند. این دستگاه‌ها با استفاده از فیلتراسیون پیشرفته‌ای دارند می‌توانند ذرات معلق و آلاینده‌های هوا را جذب کرده و بدین ترتیب کیفیت هوای تنفسی را تا حدود زیادی افزایش دهند.

نمونه‌های مختلف دستگاه تصفیه هوا توانایی فیلتر ذراتی با اندازه میلیونم متر که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست و بزرگ‌تر را دارند. علاوه بر این برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا نیز دارای فیلترهای اضافی مانند کربن فعال و... هستند و می‌توانند گازها و ترکیبات آلی فرار و ترکیبات بودار را به دام بیندازند.

اگر با افراد سیگاری در ارتباط هستید و یا حیوان خانگی دارید، فیلترهای اضافی دستگاه تصفیه کننده هوا می‌تواند با فیلترهای ویژه می‌تواند از خطر ابتلا به مشکلات تنفسی جلوگیری کند و هوای پاک و سالم را برای تنفس به شما ارائه دهد.

به‌طورکلی می‌توان گفت که هیچ دستگاه تصفیه هوای واحدی وجود ندارد که مناسب تمام افراد و محیط‌های مختلف باشد، بنابراین لازم است که ویژگی‌های اختصاصی هر نمونه را به‌خوبی بررسی کرده و ببینید که آیا با نیازهای شما متناسب است یا خیر.

نکاتی که برای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا باید بدانید

امروزه نمونه‌های متنوعی از دستگاه تصفیه کننده هوا در بازار موجود است، به همین دلیل انتخاب و خرید می‌تواند کمی دشوار باشد. در ادامه به بیان نکاتی خواهیم پرداخت که می‌تواند در خرید نمونه مناسب و کاربردی به شما کمک کند:

 • محل قرارگیری دستگاه تصفیه را مشخص کنید

پیش از خرید مشخص کنید که قصد دارید دستگاه را در کدام قسمت از فضای موردنظر قرار دهید؛ بدین ترتیب می‌توانید نمونه متناسب با فضای دسترسی را برای خرید انتخاب کنید.

به‌عنوان‌مثال استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای رومیزی، برای اتاق نشیمن و محیط‌های وسیع، چندان کاربردی نیست. همچنین دستگاه‌های صنعتی و بزرگ‌تر، انتخاب مناسبی برای محیط اتاق خواب نیستند.

 • محیط موردنظر شما در معرض چه آلاینده‌هایی قرار دارد؟

تصفیه کننده‌ای را انتخاب کنید که در فرآیند فیلتر کردن آلاینده‌های خاص محیط موردنظر، یا نیازهای بهداشتی مانند از بین بردن گردوغبار، دود سیگار و...، عملکرد مطلوبی ارائه دهد.

معمولاً پیش از خرید می‌توانید اطلاعاتی مانند سایز آلاینده‌هایی که امکان تصفیه آن‌ها در دستگاه وجود دارد دریافت کنید. در مواردی که حتی با بوهای مختلف نیز حساسیت نشان می‌دهید، خرید دستگاه‌های تصفیه هوای دارای فیلتر کربن فعال می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشند.

 • به رتبه‌بندی CADR توجه داشته باشید

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا حتماً رتبه‌بندی CADR را در نمونه‌های مختلف باهم مقایسه کنید؛ این مقیاس مشخص می‌کند که هر دستگاه با چه سرعتی هوا را فیلتر می‌کند.

این معیار توسط انجمن تولیدکنندگان انواع لوازم خانگی تعیین شده است و می‌تواند اطلاعات مفیدی از عملکرد دستگاه تصفیه هوا، به شما ارائه کند. به‌طورکلی هر چه میزان مقیاس CADR در دستگاه بیشتر باشد، ذرات با سرعت بیشتری از بین می‌روند و همچنین دستگاه برای فضای وسیع‌تری مناسب است.

 • دستگاه تصفیه‌ای با نویز مناسب انتخاب کنید

در نظر داشته باشید که اکثر دستگاه‌های تصفیه کننده هوا دارای فن‌های داخلی هستند و هوا را از طریق مکش فیلترها جذب می‌کنند. برخی از این فن‌ها کاملاً بی‌صدا هستند اما برخی از آن‌ها می‌توانند صدایی در پس‌زمینه ایجاد کنند؛ بنابراین حتماً سطوح نویز دستگاه را مورد بررسی قرار دهید؛ این ویژگی در مشخصات محصول و با واحد دسی‌بل بیان شده است. بسته به محلی که قصد استفاده از دستگاه تصفیه را در آن دارید، نمونه‌هایی با میزان صدای متناسب انتخاب کنید.

 • هزینه‌ها را در نظر بگیرید

اگر تصور می‌کنید که هزینه خرید دستگاه تصفیه هوا از اهمیت بالایی برخوردار است، باید بدانید که پس از خرید، هزینه‌های مربوط به دستگاه تمام نخواهد شد. درواقع شما باید در فواصل زمانی مشخصی، تعمیر و تعویض فیلترهای دستگاه را انجام دهید که منجر به صرف هزینه‌های مجدد خواهد شد. هزینه تعمیر و تعویض فیلتر در نمونه‌های مختلف متفاوت است؛ به‌عنوان‌مثال برخی فیلترها دارای قیمت بالاتری هستند و سالیان زیادی دوام می‌آورند، درحالی‌که برخی از دستگاه‌ها فیلترهای ارزان‌تر و د ضعیف‌تری دارند و به‌طور مرتب باید تعویض شوند.

بنابراین با توجه به هزینه‌های تعمیر، نگهداری، برق و...، بودجه لازم برای خرید دستگاه تصفیه هوا را محاسبه کنید تا بتوانید متناسب با میزان بودجه اختصاصی، نمونه‌هایی مقرون‌به‌صرفه برای خرید انتخاب کنید.

 • نوع فیلتر دستگاه را بررسی کنید

اکثر دستگاه‌های تصفیه هوا از فیلترهای مکانیکی استفاده می‌کنند؛ در این دستگاه‌ها فیلترها به‌طور فیزیکی، آلاینده‌ها عبور داده‌شده را جذب می‌کنند. در این سیستم حداقل دو نوع فیلتر وجود دارد؛ یکی از آن‌ها ذرات بزرگی مانند موی حیوانات و... را جذب می‌کند و فیلتر اصلی دستگاه نیز، ذرات و آلاینده‌های کوچک‌تر را به دام می‌اندازد.

نمونه دیگر این دستگاه‌ها نیز دارای فرآیندها و فیلتراسیون متکی بر یونیزه کننده‌ها و اشعه ماورا بنفش هستند.

 • بین نمونه‌های ثابت و قابل حمل گزینه مناسب را انتخاب کنید

برخی از نمونه‌های دستگاه تصفیه هوا، دارای وزن کمتر و قابلیت حمل هستند، بدین ترتیب می‌توانید روزانه آن‌ها را به محل‌های مختلفی ازجمله: محل کار، اتاق خواب، اتاق نشیمن و...، منتقل کنید. بااین‌حال نمونه‌های بزرگ‌تر و ثابت، دارای عملکردی پیشرفته‌تر و مؤثرتر هستند.

چه کسانی به تصفیه کننده هوا نیاز دارند؟

اگر از آلرژی و بیماری‌های تنفسی رنج می‌برید استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای شما امری ضروری است. همچنین اگر در محلی زندگی می‌کند که امکان عبور جریان هوای تازه در آن وجود ندارد، خرید دستگاه تصفیه هوا می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد. دستگاه تصفیه کننده هوا می‌تواند طیف وسیعی از عوامل بیماری‌زا را از هوا حذف کرده و شرایط را در سطح بهینه نگه دارد؛ بدین ترتیب امکان تنفس هوای سالم و بدون آلاینده برای شما فراهم خواهد شد.

قیمت دستگاه تصفیه هوای قوی

قیمت دستگاه تصفیه هوا تحت تأثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال مواردی ازجمله: استانداردهای دستگاه، گواهی‌نامه‌های اختصاصی، کاربرد خانگی یا صنعتی، نوع فیلتراسیون و...، همگی در تعیین قیمت نهایی این دستگاه‌ها نقش دارند. با توجه به این موارد، نمی‌توان قیمت واحدی برای نمونه‌های مختلف آن در نظر گرفت.

بنابراین اینکه چه دستگاهی و با چه ویژگی‌های خریداری کنید، به بودجه اختصاصی شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانید ضمن تعیین ویژگی‌های مطلوب، نمونه‌های مختلف را در طب پایتخت مورد بررسی قرار داده و یا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بهترین برندهای دستگاه تصفیه هوا

چه در محیط خانه و چه در محل کار، استفاده از دستگاه تصفیه هوا می‌تواند به مراقبت از سلامت و افزایش کیفیت هوای تنفسی شما کمک کند؛ اما ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد، به دنبال بهترین کیفیت از این دستگاه‌ها باشید؛ بنابراین در ادامه به بیان نمونه‌هایی از بهترین برندهای دستگاه تصفیه کننده هوا، خواهیم پرداخت:

 • اکیومد
 • بلو ایر
 • ایر جوی
 • آلماپرایم
 • اوزون

و...

تمامی این نمونه‌ها را می‌توانید با بالاترین سطوح کیفیت و مناسب‌ترین قیمت‌ها، در فروشگاه طب پایتخت مورد بررسی قرار دهید.

دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی

دستگاه تصفیه هوا شیائومی نیز از نمونه‌های برتر دستگاه‌های تصفیه هواست و با استفاده از فناوری‌های به‌روز و استانداردهای جهانی طراحی شده است. این دستگاه دارای ظاهری مدرن و شکیل و متناسب با محیط‌های مختلف است. علاوه بر این دستگاه تصفیه هوای شیائومی از سیستم هوشمند پشتیبانی می‌کند و قابلیت کنترل از راه دور و اتصال به سایر دستگاه‌های هوشمند را به کاربران ارائه می‌کند؛ بنابراین اگر به دنبال دستگاهی با دسترسی‌های پیشرفته و کاربردی هستید، این دستگاه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

امیدواریم پس از مطالعه مطالب ذکرشده بتوانید تصمیم خود را مبنی بر خرید دستگاه تصفیه هوا نهایی کنید. در این صورت می‌توانید نمونه‌های مختلف را با بالاترین سطوح کیفیت و مناسب‌ترین قیمت‌ها در طب پایتخت مشاهده کنید. همچنین اگر به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، مشاوران طب پایتخت آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان هستند.