واکر چرخدار و طبی

تومان - تومان

خرید واکر طبی و چرخدار کمک حرکتی

 واکر چرخدار یکی از وسایل مهمی است که  برای راه رفتن افراد معلول یا سالمند و ... کمک می­کند.

هر کودکی به طور غریزی و فطری، در یک سن خاص شروع به راه رفتن می­کند ولی در موارد خاصی، کودکانی که راه رفتن را دیر شروع می­کنند، والدین برای تقویت ماهیچه­های کودکان خود، با خرید وسیله­ای به نام «واکر چرخ­دار» این روند را بهبود می­بخشند. این برآوردن نیاز به کمک یک وسیله، ممکن است در سنین دیگر خصوصا در دوران کهولت، یا مواردی مانند تصادفات و ... هم برایمان پیش بیاید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای مدتی پایتان دچار آسیب­دیدگی شده باشد که راه رفتن برایتان مشکل باشد. در چنین مواردی، استفاده از وسایل جانبی به شما کمک می­کند که کارهای خود را بدون مشکل انجام دهید.

ارتباط تحرک و سلامت جسمی

همه برای گذراندن زندگی و سلامتی خود نیاز به حرکت دارند. اگر مفاصل و عضله­های انسان بی­حرکت بماند، تدریجا موجب خشکی اعضای بدن شده و مشکلات جدی را برای فرد بوجود می­آورد. پس برای جلوگیری از بروز این مشکل­ها باید چاره­ای اندیشید و آن­، استفاده از واکرچرخ­دار برای افراد مسن و افرادی است که مشکل مفصلی دارند. در حالت کلی واکر چرخ­دار برای افرادی مناسب است که حفظ پایداری آنها در حالت ایستاده مشکل است.

کاربرد واکرچرخ­دار

وسایلی مانند: عصا، «واکرچرخ­دار» و ...  بنا به شرایط جسمی شما، می­تواند مورد استفاده قرار گیرد. البته استفاده از واکرچرخ­دار می­تواند موقتی یا همیشگی باشد. اگر نتوانیم به راحتی راه برویم، ممکن است برای هر کار روزمره مانند: غذا خوردن، حمام رفتن و...  به کس دیگری  نیاز داشته باشیم تا به ما کمک کند. از دست دادن تحرک در افراد سالخورده یا افرادی که مشکل مفصلی یا مشکلات دیگر پزشکی دارند، ممکن است خسته­کننده باشد و تدریجا منجر به انزوا و افسردگی فرد شود. پس برای جلوگیری از این گونه مشکلات، باید از واکرچرخ­دار استفاده کرد.

انواع واکر چرخ­دار

  1. واکر چرخ­دارکودک
  2. واکر چرخ­دار بزرگسال

         2-1 . واکر دوچرخ بزرگسال

         2-2 . واکر چهارچرخ بزرگسال

واکر چرخ­دارکودک­­– انواع گوناگونی از واکرهای چرخ­دار کودکان در بازار وجود دارد. واکرهای چرخ­دار ساده، موزیکال، ماشین­پایی، چوبی و... که درعین لذت­بخش بودن، تمرینی برای یادگیری راه رفتن کودکان است. هنگام خرید واکرچرخ­دار باید مواردی مانند: قابل تنظیم بودن، چرخهای قفل­دار، و صندلی قابل شست­وشو را در نظر داشته ­باشید.

واکر چرخ­دار بزرگسالان

«واکر دوچرخ» فقط دارای دو چرخ در پایه­های جلویی است و بسیار راحت­تر از واکرهای بدون چرخ حرکت می­کند. مزیت آن در مقایسه با واکرهای بدون چرخ، این است که افرادی که توان بلند کردن آن را ندارند فقط پایه­های عقبی را کمی از زمین بلند می­کنند. در ضمن، نوک پایه­های عقبی این نوع واکرچرخ­دار، پلاستیکی است که از سر خوردن آن جلوگیری می­کند.

یکی از انواع واکرهای چرخ­دار، واکر تا­شو چرخ­داراسمیک 30WK  که بسیار سبک و نقره­ای رنگ می­باشد، قابلیت تنظیم ارتفاع از 5/77 تا 95 سانتی متر را دارد و تا 115 کیلو­گرم وزن را تحمل می­کند. این واکرچرخ­دار از بهترین آلومینیوم با دوام و سبک ساخته شده است، قطعات بسیار با کیفیت دارد و از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. لوله­های واکر با تکنولوژی جدید و بدون آسیب دیدگی لوله، خمیدگی دارند. دو نرده محکم در جلو برای استحکام و تحمل وزن بیشتر دارد و به دلیل سبکی و طراحی عالی، برای مسافرت نیز مناسب می­باشد. دارای چرخ بسیار روان ، با کیفیت و موثر در حرکت است.

واکرهای چهار چرخ: این نوع واکر چرخ­دار، مناسب­ترین و بهترین واکرها از نظر ایمنی هستند.این نوع واکرهای چرخ­دار دارای ترمزهایی هم هستند که به کار­بر کمک می­کند در جای خود ثابت بماند. واکرهای چرخ­دار دارای سبد یا کیف هستند که شخص بتواند وسایل شخصی خود را در آن بگذارد. دستگیره­هایی که در دو طرف آن قرار دارند از پلاستیک، فوم یا مواد نرم مانند ژل ساخته می­شوند. افرادی که دستشان زود عرق می­کند می­توانند از دسته­های فوم استفاده کنند.