تراکئوستومی

تومان - تومان

خرید لوله تراکئوستومی

تراکئوستومی یک عمل‌ جراحی است که جهت درمان‌های تنفسی انجام می‌شود. برای انجام عمل تراکئوستومی، از لوله تراکئوستومی استفاده می‌شود. در واقع این لوله، وارد نای شده و موجب ارتباط دستگاه تنفس و هوای بیرون می‌شود و بدین ترتیب بیمار می‌تواند نفس بکشد. در این مطلب قصد داریم در رابطه با تراکئوستومی، لوله تراکئوستومی و خرید آن اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

تراکئوستومی چیست؟

همانطور که گفته شد، تراکئوستومی یک فرایند جراحی است که در طی آن، یک برش بر روی نای ایجاد شده و لوله تراکئوستومی از طریق این برش وارد دستگاه تنفس می‌شود. لوله تراکئوستومی بسته به شرایط بیمار، به صورت موقت و یا دائم تعبیه می‌شود.

معمولا دلیل عمده انجام عمل تراکئوستومی، انسداد راه هوایی و عدم توانایی تنفس است. از جمله مواردی که ممکن است نیاز به جراحی تراکئوستومی داشته باشند می‌توان به مواردی همچون تراکئومالاسی، تنگی ساب گلوت، آپنه خواب انسدادی، آسیب شدید در ناحیه گردن و یا دهان، انسداد توسط تومور، سوختگی مجاری هوایی و.... اشاره کرد.

 

لوله تراکئوستومی چه انواعی دارد؟

لوله‌های تراکئوستومی با اهداف مختلفی تولید شده و بنابراین انواع مختلفی نیز دارند. با این حال به طور کلی، لوله تراکئوستومی شامل سه قسمت کانول خارجی با فلنج، کانول داخلی و مسدود کننده است. کانول خارجی، به لوله بیرونی گفته می‌شود که وظیفه باز نگه داشتن لوله تراکئوستومی را دارد. کانول داخلی نیز در داخل کانول خارجی تعبیه شده است. در ادامه نیز به بررسی انواع لوله تراکئوستومی می‌پردازیم:

1- لوله تراکئوستومی کاف‌دار با کانول داخلی یکبار مصرف:

از این لوله تراکئوستومی جهت برقراری تهویه در یک مدار بسته استفاده می‌کنند. کاف این نوع تراکئوستومی باید به گونه‌ای باد شود که نشت هوا نداشته باشد. همچنین لازم است هنگام صحبت کردن بیمار از طریق دریچه، کاف خالی شود.

2- لوله تراکئوستومی کاف‌دار با کانول داخلی قابل استفاده مجدد:

مشخصات این لوله تراکئوستومی، مانند لوله قبلی است. تنها تفاوت این است که کانول داخلی، پس از تمیز کردن، قابلیت استفاده مجدد را نیز دارد.

3- لوله تراکئوستومی بدون کاف با کانول داخلی یکبار مصرف:

این نوع لوله تراکئوستومی، معمولا برای بیمارانی که دچار مشکل در نای هستند استفاده می‌شود. با استفاده از این نوع لوله، بیمار ممکن است توانایی غذا خوردن و صحبت کردن بدون دریچه را داشته باشد.

4- لوله تراکئوستومی بنددار:

این لوله تراکئوستومی، برای بیمارانی که به ونتیلاتور وصل هستند اما قادر به استفاده از دریچه برای صحبت کردن نیستند، استفاده می‌شود. در استفاده از این نوع لوله، احتمال تشکیل گرانولوم وجود دارد و بیمار از این نظر باید مراقبت شود.

5- لوله تراکئوستومی فلزی:

استفاده از این نوع لوله تراکئوستومی منسوخ شده است. MRI گرفتن از بیمارانی که از این نوع لوله استفاده می‌کنند ممنوع است.

 

نکات استفاده از تراکئوستومی

در طی مدتی که بیمار تراکئوستومی‌ می‌شود، لازم است به نکاتی توجه کرد تا تراکئوستومی کمترین عوارض و بیشترین فایده را برای بیمار داشته باشد. برخی از این نکات عبارت است از:

1- در هنگام ساکشن کردن بیماری که تراکئوستومی شده، دقت کنید در صورتی که ترشحات بیمار غلیظ بود، از بخور استفاده کنید و یا به کمک شخص دیگری، با استفاده از سرم شستشو ترشحات را رقیق‌‌تر کنید.

2- گازی که در زیر لوله تراکئوستومی قرار می‌گیرد، در صورت آلودگی به ترشحات باید عوض شود.

3- لازم است بند تراکئوستومی به گونه‌ای بسته شود که دو انگشت به راحتی از زیر آن عبور کند.

4- دقت کنید به هیچ عنوان تراکئوستومی توسط وسایل مختلف مانند پتو، ملحفه و... مسدود نشود.

5- مراقبت از کاف لوله تراکئوستومی اهمیت زیادی دارد. در صورتی که کاف دچار سوراخ شدگی، پارگی و یا هر آسیبی شود، باید مراقب باشید تا تراکئوستومی خارج نشود.

6- بیماران تراکئوستومی شده باید از عوامل خطر بیماری‌های تنفسی، مانند هوای آلوده، بیماران مبتلا، مواد آلرژی‌زا و... دوری کنند.

7- دقت کنید که قبل از وعده‌های غذایی بیمار، کاف تراکئوستومی کاملا از هوا پر شده باشد.

8- از ورود هر گونه شی خارجی به درون تراکئوستومی جلوگیری کنید.

9- با استفاده از ساکشن، ترشحات بیمار را خارج کرده و از انسداد لوله تراکئوستومی جلوگیری کنید.

 

خرید تراکئوستومی

جهت خرید لوله تراکئوستومی، می‌توانید به تجهیزات پزشکی مختلفی مراجعه کنید. با این وجود توصیه ما به شما، خرید از مجموعه طب پایتخت است. مجموعه طب پایتخت، محصولات خود را با دقت و حساسیت بالا انتخاب می‌کند که به همین دلیل می‌توانید از کیفیت خرید خود از این مجموعه راضی باشید. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین از طب پایتخت خرید خود را انجام دهید و برای بیرون رفتن از خانه و رانندگی و... به زحمت نیفتید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مجموعه پایتخت به آدرس https://www.tebpaytakht.ir  مشخصات لوله تراکئوستومی مورد نظر خود، مانند ابعاد، نوع و... را مشخص کرده و به راحتی خرید خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که مجموعه طب پایتخت، لوازم مختلفی از جمله تجهیزات بیمارستانی، تجهیزات سلامت خانگی مانند بالش طبی، تب سنج و... را عرضه می‌نماید.

 

عوامل موثر بر قیمت تراکئوستومی

قیمت لوله تراکئوستومی نیز مانند اغلب محصولات، وابسته به موارد مختلفی است. عوامل متعددی مانند نوع متریال استفاده شده برای ساخت تراکئوستومی، نوع لوله تراکئوستومی، برند آن، فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید و حتی منطقه‌ای که فروشگاه مورد نظر در آن قرار دارد، می‌توانند بر روی قیمت تراکئوستومی موثر باشند. با این حال باید بگوییم که شما می‌توانید لوله تراکئوستومی مورد نظر خود را با قیمتی واقعی و منصفانه از وب‌سایت طب پایتخت خریداری کنید.

 

سخن آخر:

تراکئوستومی، عمل جراحی است که در آن یک برش کوچک بر ناحیه گردن و نای بیمار زده شده و از طریق حفره ایجاد شده، لوله تراکئوستومی وارد دستگاه تنفس بیمار می‌شود. در واقع لوله تراکئوستومی، به تنفس بیمارانی که دچار انسداد راه‌های هوایی شده‌اند کمک میکند. این لوله در انواع مختلفی مانند کاف‌دار، بدون کاف، فلزی و... تولید و عرضه می‌شود که برای هر بیمار با توجه به شرایط او، از یک نوع خاص تراکئوستومی استفاده می‌کنند. جهت خرید تراکئوستومی نیز می‌توانید به مجموعه طب پایتخت، به عنوان یک فروشگاه مسئولیت پذیر و صادق اعتماد کنید.