کاندوم شیت

تومان - تومان

کاندوم شیت

کاندوم شیت یا سوند اکسترنال نوعی سوند ادراری است که جهت دفع ادرار بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله، جزو‌ تجهیزاتی است که منحصرا برای آقایان کارایی دارد و برای بیمارانی که کنترل دفع ادرار خود را از دست داده‌اند مناسب است. این سوند ادراری با دارا بودن کاندوم شیت از بروز بسیاری از مشکلات عفونتی جلوگیری می‌کند. کاندوم شیت این وسیله از جنس لاتکس است و از لحاظ ظاهری نیز مانند کاندوم‌ معمولی است و استفاده از آن راحت است. این وسیله دارای یک چسب است که هنگام قرارگیری بر روی عضو بدن، به کمک آن چسب‌ها بر روی بدن ثابت می‌شوند. در انتهای آن نیز لوله‌ای قرار دارد که به کیسه ادرار متصل می‌شود. در ادامه با این محصول بیشتر آشنا می‌شوید.


انواع کاندوم شیت ( سوند اکسترنال )

سوندهای ادراری بر اساس نوع نصب و قرار‌گیری آن‌ها بر روی بدن، در دو نوع سوند داخلی و سوند خارجی تولید می‌شوند. سوندهای داخلی سوندهایی هستند که به صورت یکبار مصرف ساخته می‌شوند و مانند سوند نلاتون و سوند فولی از داخل بدن به کیسه ادرار متصل می‌شوند. اما سوند خارجی یا کاندومی (کاندوم شیت) در خارج از بدن قرار دارد.

نکات استفاده از کاندوم شیت ( سوند اکسترنال )

مصرف کنندگان کاندوم شیت ( سوند اکسترنال ) معمولا افرادی هستند که از نظر دفع ادرار ناتوان هستند. همچنین در موارد زیر نیز‌ از کاندوم شیت استفاده می‌شود:

 • افرادی که ناتوانی جسمی دارند و رفتن به سرویس بهداشتی برایشان مشکل است، مانند جانبازان و یا افرادی که دچار مشکل نخاعی هستند.
 • بیمارانی که دچار زوال عقلی شده‌اند و توانایی کنترل ادرار خود را ندارند.
 • افرادی که در مراحل ترک اعتیاد هستند و احتمال دارد دچار از دست دادن اختیار در دفع ادرار شوند.
 • افرادی که به علت بیماری‌هایی نظیر پرکاری مثانه، دچار بی اختیاری بسیار شدید در دفع ادرار هستند.
 • ‌بیمارانی که به علت عفونت‌ دستگاه تناسلی به علت استفاده از سوند داخلی، مجبور به استفاده از کاندوم شیت هستند‌‌.
 • و همچنین کسانی که میزان دفع ادرار آن‌ها جهت تعیین دوز دارو باید توسط پزشک بررسی و اندازه‌گیری شود.

عوامل مؤثر بر قیمت کاندوم شیت ( سوند اکسترنال )

به طور کلی کاندوم شیت ( سوند اکسترنال ) یکی از تجهیزات پرمصرف و مفید در زمینه پزشکی محسوب می‌شود. این وسیله مناسب برای کسانی است که به علت ناتوانی جسمی نمی‌توانند دفع ادرار خود را کنترل کنند و یا نمی‌توانند تا دستشویی بروند. لازم به ذکر است که قیمت کاندوم شیت ( سوند اکسترنال ) با توجه به برند سازنده و کیفیت آن متغیر است. همچنین عواملی مانند تولید داخلی یا خارجی نیز بر روی  قیمت سوند اکسترنال تاثیرگذار است.

همچنین قیمت این محصول به مواردی مانند سایز و اندازه و شرکت تولید کننده نیز بستگی دارد. برای خرید کاندوم شیت می‌توانید به وب‌سایت طب پایتخت مراجعه کنید تا این محصول را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنید.

خرید کاندوم شیت ( سوند اکسترنال )

خرید کاندوم شیت یا سوند اکسترنال برای همه بیمارستان‌ها و مراکزی بهداشتی و درمانی الزامی است. این وسیله در عین سادگی، کاربر بسیار زیادی برای بیماران دارد و برای استفاده در زمان مراحل درمان بیماران بسیار مناسب است. اگر قصد خرید سوند اکسترنال را دارید، وب‌سایت طب پایتخت یک گزینه عالی برای خریدی آسان و مطمئن محسوب می‌شود. برندهای معتبر و مختلفی این محصول را تولید می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت طب پایتخت کاندوم شیت موردنظر را با بهترین قیمت تهیه کنید.

راهنمای نصب کاندوم شیت

 • ابتدا محصول را از بسته‌بندی خارج کنید و چسب مخصوص آن را جدا کنید.
 • چسب مخصوص را با فشار ملایم به دور قسمت پروگزیمال آلت تناسلی خوب بچسبانید. 
 • پس از چسبیدن چسب به بدن بیمار، کاندوم شیت را از پایین به بالا بکشید و برای ثابت ماندن کاندوم شیت در جای خود بهتر است در قسمت انتهایی آن چسب بزنید.
 • بر روی قسمتی از سوند اکسترنال که به چسب متصل است کمی فشار ملایم وارد کنید. چرا که نیازی به استفاده از چسب بیشتر نباشد.
 • در نهایت می‌توانید لوله ادرار را از بسته‌بندی آن خارج و به لوله خروجی سوند اکسترنال متصل کنید.

فواید کاندوم شیت یا سوند اکسترنال

کاندوم شیت یا سوند اکسترنال‌ها مزایای بسیار زیادی دارند. برای مثال از مزایای اصلی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با استفاده از کاندوم شیت احتمال بروز عفونت ادراری بسیار کاهش می‌یابد.
 • استفاده از کاندوم شیت ( سوند اکسترنال) بسیار راحت است.
 • استفاده از این محصول باعث محدودیت حرکتی کمتری می شود.
 • این محصولات غیرتهاجمی هستند و هیچ موردی را وارد بدن نمی‌کند.
 • علاوه بر بیمارستان و مراکز بهداشتی در منزل نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

کاندوم شیت ( سوند اسکترنال ) از چه اجزایی تشکیل شده است؟

کاندوم شیت‌ها در سایز و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و ویژگی‌های زیادی دارند. برای خرید کاندوم شیت ( سوند اکسترنال ) بهتر است از یک متخصص یا پزشک مشاوره بگیرید تا بهترین نوع و اندازه کاندوم شیت را انتخاب کنید. این موضوع بسیار اهمیت دارد که حتما کاندوم شیت را در اندازه و سایز مناسب خریداری کنید، در غیر این صورت ممکن است به شما آسیب بزند و مشکلات مختلفی را ایجاد کند.

سوند اسکترنال‌ها در در کیت‌هایی قرار می‌گیرند و به بازار عرضه می‌شوند که شامل موارد زیر است:

 • در هر کیت هفت عدد یا بیشتر کاندوم شیت چسبی یا بدون چسب وجود دارد.
 • همچنین یک کیسه جمع آوری ادرار به همراه یک لوله و تسمه که  قابل تنظیم هستند جهت اتصال به پای بیمار در کیت وجود دارد.
 • یک عدد غلاف نگهدارنده جهت نگه‌داشتن کاندوم شیت ( سوند اکسترنال ) در جایگاه خود

نتیجه‌گیری

امروزه استفاده از سوند‌های ادراری به ویژه سوند اکسترنال یا کاندوم شیت، نقش بسیار مهمی در دفع ادرار و جلوگیری از آسیب رسیدن به کلیه‌های بیماران ایفا می‌کند. این محصول باعث شده است تا بیماران ناتوان جهت دفع ادرار از کمک‌های دیگران و پرستاران بی‌نیاز باشند. استفاده از سوند‌های خارجی مانند کاندوم شیت بسیار بهتر از سوندهای داخلی است، اما در صورتی که کاندوم شیت باعث مسدود شدن مجرای ادراری بیمار و عدم خروج ادرار از مثانه او شوند، حتما باید از سوند‌های داخلی استفاده شود.