بالش طبی راحت

تومان - تومان

بالش طبی نوعی بالش درمانی است که برای بهبود کیفیت خواب و محافظت از سر و گردن طراحی و ساخته شده است. مواد اصلی تشکیل دهنده‌ ی آنها، پلیمری به نام پلی اورتان است که در سایر صنایع نیز از آن استفاده می شود. این ماده با ترکیب با سایر مواد شیمیایی به صورت الاستیک درآمده است، به گونه ای که در هنگام خواب با فشار بالش تغییر شکل داده و با وضعیت سر و گردن شما هماهنگ می شود

 

مزایای استفاده از بالشهای طبی

استفاده از این بالشها منجر به قرار گرفتن شانه ها، گردن و ستون فقرات در وضعیت صحیح در هنگام خواب می شوند. از جمله مهمترین تاثیرات آنها می توان به کاهش دردهای جسمانی نظیر آرتروز و سردرد، کاهش چین و چروک پوستی، کاهش خر و پف، محافظت از ستون فقرات و کاهش تعریق شبانه اشاره کرد. بهبود گردش خون و کنترل فشار در فک و صورت با انعطاف پذیری مخصوصی که این بالشها دارند، از جمله سایر مزایای استفاده از آنها می باشد.

 

نکات مهم هنگام خرید بالش طبی

  •  انتخاب نوع: انواع مختلف بالشهای طبی شامل بالشهای مخصوص بزرگسالان، بالش های مخصوص نوجوانان، بالش های دورگردن، بالش های میان زانویی، بالش های بارداری، بالش های پشت کمری و همچنین بالش های نشیمنگاهی می باشند و شما می توانید متناسب با نیازتان نوع مناسب را تهیه کنید.
  • سایز مناسب: پس از انتخاب مدل مناسب، نوبت به انتخاب سایز می رسد. این بالشها به طور معمول در چهار سایز کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ موجود می باشند.
  • جنس روکش: جنس روکش مسیله ی مهم دیگری است که در هنگام انتخاب و خرید بالش طبی باید به آن توجه داشته باشید. امروزه تولید کنندگان از الیاف های طبیعی، مصنوعی، پلی‌استر، پنبه، پارچه، مخمل و همچنین کتان برای تولید روکش های این نوع از بالش های طبی استفاده می کنند.
  • نوع فوم: از مهمترین نکاتی که در خرید بالش طبی باید به آن حتما توجه کنید، نوع فوم به کار رفته در داخل بالش است که می تواند از نوع فوم سرد، معمور فوم (فوم هوشمند) و … باشد و نرمی و سفتی بالش را برایتان مشخص کند.
  • طراحی محصول :فارغ از انتخاب نوع بالش های طبی، اصولا همگی آن ها یا بصورت مسطح طراحی میشوند و یا دارای دو طرف با لبه های غیر یکسان هستند که می توان در این حالت از لبه های کم ارتفاع آن ها برای خوابیدن تخت و از لبه های مرتفع برای خوابیدن به پهلو استفاده کرد.

عوامل موثر بر قیمت بالش طبی!

قیمت بالش طبی با توجه به جنس فوم، نوع روکش، نام برند و مواردی از این دست تعیین می شود و همانطور که گفتیم بهتر است علاقه مندان به استفاده از این نوع بالش ها و محصولات طبی حتما خرید خود را با مشورت یک فرد متخصص انجام دهند و یا اینکه محصولات مورد نظرشان را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایند.