ساکشن

تومان - تومان

سوند ساکشن

یکی از لوازم کاربردی در مراحل مختلف درمان سوند ساکشن یا همان ساکشن کاتر است. ساکشن کاتر در واقع نوعی رابط و ارتباط دهنده بین لوله ساکشن و دستگاه ساکشن که در صورتی که دستگاه ساکشن فعالیت مکش خود را انجام دهد؛ می‌تواند از تجمع موادی مثل خون یا بزاق در محل‌هایی با اندازه کوچک همچون دهان و مسیر‌های تنفسی خودداری کند. این ابزار انواع و اقسام گوناگونی دارد که در ادامه به معرفی و بررسی هر کدام و روش تشخیص هر یک می‌پردازیم.

انواع سوند ساکشن

این محصول نوعی رابط است؛ که مواد جمع شده از طریق مکش را از محفظه‌های کوچک مثل دهان یا تراشه‌ها خارج می‌کند. استفاده از ساکشن کاتر در حین عمل‌های جراحی و دندانپزشکی به منظور جلوگیری از تجمع خون یا ترشحات و مواد اضافی است ولی در موارد اروژانسی نظیر گرفتگی مسیر تنفسی و مختل شدن تنفس برای باز کردن راه‌های تنفسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محصول از مواد مرغوبی از جنس پی وی سی ساخته می‌شود که غیر سمی ‌و غیرتب زا است همچنین صد حساسیت است. این محصول انواع و اقسام گوناگونی دارد که سایز و رنگ آن یکی از عوامل موثر در تشخیص انواع مختلف از یک‌دیگر است به این صورت که رنگ نوعی عامل تمایز دهنده برای قطر سوند است.

ساکشن کاتر در سایز‌های مختلفی تولید می‌شود که طبقه بندی سایز از طریق شماره‌های زوج از 8 تا 20 است. عدد هر یک از این سایز‌ها نوعی عامل تعیین کننده برای قطر سوند می‌باشد و با افزایش شماره، قطر لوله ساکشن کاتر نیز افزایش می‌یابد.

رنگ‌های مختلف ساکشن کاتر که در وب سایت طب پایتخت موجودند:

 • آبی
 • سفید
 • سبز
 • نارنجی
 • مشکی

سایز‌های مختلف ساکشن کاتر موجود در وب سایت طب پایتخت:

 • سایز 6
 • سایز 8
 • سایز 10
 • سایز 12
 • سایز 14
 • سایز 16

کاربردهای سوند ساکشن

تخلیه خون و بزاق دهان در حین دندانپزشکی

باز کردن سریع و اورژانسی راه های تنفسی و نای فرد مصدوم

نوعی کمک کننده به تنفس در بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی

خرید سوند ساکشن با بهترین قیمت بازار

همانطور که اشاره شد؛ انواع و اقسام گوناگونی از ساکشن کاتر وجود دارند که توجه به هریک از این ویژگی‌ها در هنگام خرید سوند ساکشن، باعث می‌شود بتوانید محصول کاربردی مورد نظر خود را خریداری کنید. به این منظور می‌توانید به وی سایت طب پایتخت مراجعه کنید و به خرید سوند ساکشن به صورت آنلاین بپردازید. در وب سایت طب پایتخت قیمت سوند ساکشن و ویژگی‌های هر کدام به تفکیک نوشته شده است که شما با بررسی هریک در نهایت می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اصالت کالا و ضمانت کیفیت که این سایت برای تمامی‌محصولاتش در نظر گرفته است این اطمینان را به شما می‌دهد که با خرید آنلاین از این سایت به محصولات پزشکی با کیفیت دسترسی پیدا می‌کنید.

امکان ارسال سریع که بعد از خرید سوند ساکشن به صورت آنلاین توسط این وب سایت فراهم شده است؛ که همین امر سبب می‌شود شما استرس فاصله مکانی را نداشته باشید و این موضوع که کارخانه سازنده در نزدیکی شما نیست؛ باعث نشود که از خرید کردن صرف نظر کنید.

عوامل موثر بر قیمت سوند ساکشن

قیمت سوند ساکشن با توجه به تفاوت‌های جزئی که انواع و اقسام مختلف آن از هم دارند متغیر است. قیمت ساکشن کاتر از مهم‌ترین عوامل حین خرید این محصول است؛ بنابراین دانستن مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت سوند ساکشن و در نظر گرفتن هر یک از آن‌ها قبل از خرید توصیه می‌شود.

 • برند و کارخانه سازنده
 • تفاوت در نوع و رنگ و سایز
 • جنس ساخته شده
 • خرید به صورت عمده یا در تعداد کم
 • هزینه‌های بسته بندی
 • هزینه‌های حمل و نقل

نکات استفاده از سوند ساکشن

چند نکته مهم که باید در استفاده از این ابزار رعایت کنید:

انتخاب رنگ و سایز سوند باید با توجه به وضعیت بیمار و کاربردی باشد که از این ابزار انتظار دارید؛ برای مثال قطر سوندهای ساکشن نباید بیشتر از نصف قطر داخلی لوله تراشه بیمار باشند.

هرچه سایز سوند کوچک‌تر باشد استفاده از آن نیاز به فردی ماهر دارد تا بتواند مواد و ترشحات خارجی را با استفاده از آن، از بدن خارج کند ولی احتمال اسیب رسانی به بیمار مثلا خراشیدگی در دیواره مسیرهای تنفسی؛ به مراتب کم‌تر می‌شود.

سوند با توجه به مواد ساخته شده که از جنس PVC می‌باشد؛ به صورت یکبار مصرف است.

فردی که برای بیمار ساکشن را جایگذاری میکند باید حتما با دستان استریل و تمیز این کار را انجام دهد و به دست داشتن دستکش در حین این عمل الزامی‌است.

در صورتی که در بسته بندی خارجی خراشیدگی وجود داشته باشد به دلیل این‌که احتمال از بین رفتن استریل بودن وجود دارد باید از مصرف آن خودداری کنید.

به دلیل حساس بودن مسیر های تنفسی هرگز از افراد بی تجربه جهت جایگذاری این ابزار دورن بدن استفاده نکنید.

فردی که عمل جایگذاری ساکشن را انجام می‌دهد باید مهارت کافی را داشته باشد تا در زمان ورود و خروج این ابزار به بدن بیمار کم‌ترین آسیب به مسیر عبوری وارد شود.

ساکشن کردن روتین بیمار و عادت دادن ان به عمل ساکشن جهت خارج کردن ترشحات و مواد اضافی اصلا توصیه نمی‌شود. در واقع استفاده از این ابزار در اخرین مراحل است که بقیه درمان‌ها پاسخگویی مناسب خود را نداشتند.

سخن پایانی

سوند ساکشن یکی از ابزار‌های مهم و پرکاربرد در پزشکی و درمان است که نوعی رابط بین لوله و دستگاه ساکشن است. این ابزار از تجمع مواد و ترشحات اضافی در بخش‌های مختلف بدن مثل دهان در حین دندانپزشکی استفاده می‌شود. انواع و اقسام مختلفی از این محصول با تفاوت‌های جزئی از هم وجود دارند که شما با بررسی ویژگی و مشخصات هر یک قبل از خرید سوند ساکشن می‌توانید بر اساس نیاز خود انتخاب را انجام دهید. قیمت یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل برای خرید است به همین دلیل شناختن عوامل موثر بر قیمت و رصد کردن قیمت محصول برای شما توصیه می‌شود. برای اطلاع هرچه بیشتر در مورد این محصول و بررسی دقیق می‌توانید به وب سایت طب پایتخت مراجعه کنید و سپس اقدام به خرید به صورت آنلاین کنید.