باند ویبریل زیر گچ ارتوپدی

تومان - تومان

باند ویبریل زیر گچ ارتوپدی 

 

باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل (Wibril Undercast Padding Bandage) یکی از پرکاربردترین انواع باندهای ارتوپدی است. از این باند جهت جلوگیری از تحریکات پوستی و توزیع یکسان فشار در زیر ناحیه گچ گیری استفاده می‌شود. جنس ویبریل از الیاف پنبه ۱۰۰% خالص است و بر روی پوست بیمار ایجاد حساسیت نمی‌کند.

باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل چیست؟

هنگام گچ گیری و شکسته بندی عضو شکسته ، قبل از بستن گچ نیاز به استفاده از باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل است. این کار علاوه بر جلوگیری از تماس گچ با پوست بیمار و ایجاد حساسیت و تحریکات پوستی، باعث توزیع یکنواخت فشار در تمام قسمت‌‌‌‌ها شده و به ثبات بیشتر گچ کمک می‌کند. همچنین باز کردن گچ پس از اتمام دوره درمان نیز با وجود استفاده از باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل بسیار راحت‌تر است.

انواع باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل

باندهای زیر گچ ارتوپدی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند که مهم‌ترین انواع آن عبارت اند از:

 • باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل (ساخته شده از پنبه خالص)

 • باند زیر گچ ارتوپدی مصنوعی (ساخته شده از پلی‌‌‌‌استر)

 • باند زیر گچ ارتوپدی هیدروژلی (Hydrogel)

 • باند زیر گچ ارتوپدی کشباف (Poly-knit)

ویژگی‌‌‌‌های باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل

این نوع باندهای ارتوپدی به دلیل جنس پنبه ای خود بسیار نرم و لطیف هستند و پوست بیمار را تحریک و دچار خارش نمی‌کنند. علاوه بر این عاری از هرگونه مواد زائد هستند که استفاده از آنها را کاملا ایمن می‌کند و سلامتی شخص بیمار را به خطر نمی‌اندازد. باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل به صورت رول بسته بندی می‌شود به همین دلیل به آن رول پنبه ای نیز می‌گویند. هنگامی که ویبریل از بسته سلفون آن جهت استفاده در زیر گچ خارج می‌شود، باید ابتدا استریل شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد. باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل این قابلیت را دارد که در دمای ۱۳۴ درجه سانتی گراد استریل شود.

باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل، در تمامی داروخانه‌های کشور و فروشگاه‌های لوازم پزشکی و ارتوپدی، موجود است و برای خرید آن نیاز به نسخه پزشک نیست. لازم به ذکر است که برای حصول نتیجه موردنظر باید سایز مناسب باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل را خریداری نمایید زیرا  انواع این باند متناسب با سایز هر بخش از بدن تولید شده است. همچنین اگر اندام آسیب دیده پای بیمار باشد حتما باید در کنار باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل از کفش زیرگچ نیز استفاده نمایید. ویژگی‌های باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل عبارت اند از:

 • سایزبندی های متنوع

 • نرم و بادوام

 • عرضه شده در عرض‌های ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ سانتی متری

 • طول تقریبی ۲۷۵ سانتی متر

 • تهیه شده از الیاف پنبه 100 درصد خالص

 • عدم ایجاد حساسیت و ضایعات پوستی

 • مقاوم در برابر نفوذ غبار

 • مناسب برای استفاد زیر انواع باندهای ارتوپدی مانند: سلوباند، سلونا، دیکست و...

 • مقاوم در برابر جذب رطوبت

 • قیمت مناسب

نکات استفاده از باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل

 1. پس از باز کردن بسته‌‌‌‌بندی باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل، این باند قابلیت استریل شدن در دمای 134 درجه سانتی‌‌‌‌گراد را دارد.

 2. باند زیر گچ قابلیت استریل شدن با اشعه گاما (Gama Ray) را دارد.

 3. باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل در عرض‌‌‌‌های متفاوت تولید می‌‌‌‌شود که باید با توجه به اندازه عضو شکسته، عرض مورد نیاز را انتخاب کنید.

 4. در هنگام خرید باند ویبریل زیر گچ ارتوپدی، در صورت باز بودن بسته‌‌‌‌بندی، از خریداری آن خودداری کنید.

 5. بسته‌‌‌‌بندی باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل باید در ابتدا و انتها کاملا پرس شده باشد.

 6. در هنگام خرید باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل، باید به این نکته توجه کرد که هر چه میزان التهاب عضو آسیب‌‌‌‌ دیده بیشتر باشد به میزان بیشتری از باند نیاز است.

 7. پس از گچ‌‌‌‌گیری از گرم نگه داشتن بیش از حد محل گچ گرفته شده مانند قرار دادن پتو و ملحفه بر روی آن، خودداری کنید.

عوامل موثر بر قیمت باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل

عوامل مختلفی مانند به سایز و نوع برند بر روی قیمت باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل تاثیر دارند. برند‌های مختلف باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل در بازار موجود است. جهت کسب اطلاعات دقیق در خصوص نحوه خرید و قیمت انواع باند فایبرگلاس گچی می‌توانید با شماره 09126438042 تماس حاصل فرمایید یا از طریق وبسایت فروشگاه تجهیزات پزشکی طب پایتخت اقدام نمایید.

خرید باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل

خرید عمده باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل یکی از راهکارهای اقتصادی خرید این محصول محسوب می‌شود. بهترین گزینه برای خرید باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل باکیفیت و اطلاع از پایین ترین قیمت باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل، مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر تجهیزات پزشکی است. فروشگاه‌های آنلاین تجهیزات پزشکی و ارتوپدی، انواع باند زیرگچ ارتوپدی ویبریل را با مناسب ترین قیمت و در کم‌ترین زمان ممکن در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. جهت خرید باند ویبریل زیر گچ ارتوپدی و مقایسه کیفیت و قیمت محصولات طب پایتخت با سایر محصولات بازار می‌توانید به وب سایت فروشگاه اینترنتی طب پایتخت مراجعه نمایید.

نتیجه گیری:

باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل با استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک تولید و در بسته بندی‌های کاملا بهداشتی و در عرض‌های ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانتی‌متری عرضه می‌شود. جنس باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل از پنبه ۱۰۰% خالص است که برای استفاده در زیر تمامی باندهای گچی استاندارد مناسب می‌باشد. پنبه مانع از بروز حساسیت و خارش می‌شود.

از باند ویبریل زیر گچ ارتوپدی، بدین منظور استفاده می‌شود تا گچ به صورت مستقیم با پوست فرد بیمار تماس پیدا نکند. زیرا در برخی از افراد تماس مستقیم گچ با پوست می‌تواند باعث ایجاد تحریکات پوستی شود. همچنین با توجه به این که گچ باید مدت نسبتا زیادی با پوست بیمار تماس داشته باشد و پس از خشک شدن گچ هم امکان باز کردن گچ فراهم نیست، عدم استفاده از باند زیرگچ می‌‌‌‌تواند مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد کند. باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل در اندازهها و عرض‌های و تحت نام برندهای مختلف، تولید و در بازار عرضه می‌شود که جهت خرید و آگاهی از قیمت باند زیر گچ ارتوپدی ویبریل می‌توانید به وب سایت فروشگاه طب پایتخت مراجعه نمایید.