سوزن تست قند خون

تومان - تومان

خرید سوزن تست قند خون طب پایتخت

سوزن لانست وسیله ای برای ایجاد سوراخی کوچک در انگشت بیمار است. این سوزنها برای سنجش قند خون در دستگاه قند خون مورد استفاده قرار می گیرند و به طور معمول به عنوان سوزنهای یکبار مصرف هستند. برندهای مختلفی آنها را تولید می کنند که مهمترین آنها عبارتند از: گالا، میکرولت، بیور و اکیوچک و ...

 اجزای تشکیل دهنده سوزن تست قند خون

این سوزنها شامل سه بخش بدنه، کلاهک محافظ و سر سوزن هستند. جنس کلاهک و بدنه ی سوزنهای دستگاه قند خون از بهترین مواد PVC مخصوص وسایل پزشکی تهیه می شوند. جنس سوزنها از فولاد ضد زنگ است و استفاده از آنها درد خاصی را ایجاد نمی کند. این سوزنها بسیار نازک هستند و برای انجام خونگیری از مویرگها مناسب هستند.

نکته ی قابل توجه در مورد این سوزنها این است که ورود آنها به انگشت، باعث خروج نهایتا یک الی دو قطره خون از انگشت فرد می شود و جای نگرانی برای استفاده از آنها نیست. کلاهک سوزن برای جلوگیری از آلودگی سر سوزن است و همچنین پس از اتمام خونگیری بهتر است کلاهک آن را مجددا سر جایش قرار دهیم تا از فرو رفتن سوزن به دست و پای حیوانات جلوگیری شود.

برای انجام عمل خونگیری از انگشت، ابتدا می بایست بدنه ی سوزن را در اتولانست قرار داد و سپس اقدام به خونگیری نمود.

مدلهای سوزن تست قند خون

این سوزنها به اشکال دو پر و چهار پر تولید می شوند که به طور معمول تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، به جز اینکه با توجه شکل قسمت انتهایی آنها و دستگاه اتولنست مورد استفاده، باید از نوعی استفاده شود که قابل جایگذاری در دستگاه باشد. سوزن دو پر دارای دو برجستگی در امتداد یکدیگر است که به این خاطر به آنها سوزنهای کتابی نیز گفته می شود، ولی در نوع چهار پر، برجستگی ها در چهار سمت برجسته هستند.           

کاربردهای سوزن تست قند خون

کاربردهای اصلی این سوزنها به موراد زیر محدود می شوند:

  • اندازه گیری قند خون بیماران دیابتی
  • تست هایپوتیروئیدی نوزادان
  • بررسی زمان و میزان انعقاد خون
  • انجام سایر تستهای آزمایشگاهی
  • خونگیری از نوزادان برای تشخیص بیماریهای ژنتیکی، فاویسم یا زردی

روش استفاده از سوزن تست قند خون

سوزنهای خونگیری به طور معمول دارای درپوش محافظی هستند که برای استفاده از آنها باید این درپوش را بردارید. پس از قرار دادن سوزن در قلم لانست، آن را در موضع آماده شده برای خونگیری قرار می دهیم و با فشردن دکمه‌ی آن، سوزن وارد انگشت می شود. در این مرحله با گذاشتن نوار نمونه روی قطره‌ی خون، اطلاعات به دستگاه منتقل می شود و پس از 3 تا 5 ثانیه میزان دقیق قند خون روی صفحه ی نمایش آن پدیدار می شود. به یاد داشته باشید که این سوزنها یکبار مصرف هستند و پس از هر بار مصرف باید آن را از قلم لانست خارج کرد و درب آن را گذاشت و در سطل زباله انداخت.

خرید سوزن تست قند خون

 پس از خرید دستگاه قند خون، یک بسته 30 تا 60 تایی از این سوزنها (تعداد متغیر در بسته بندیهای مختلف) در بسته بندی اصلی دستگاه موجود است. ولی پس از اتمام آنها باید سوزنها را خریداری کنید. انواع فروشگاههای اینترنتی نظیر دیجی کالا برندهای مختلف این سوزنها را ارائه می دهند.

قیمت سوزن تست قند خون

به طور کلی قیمت لوازم جانبی دستگاه قند خون بالا نیست و تهیه ی آنها از مغازه های تجهیزات پزشکی یا فروشگاههای آنلاین در سراسر ایران مهیاست. بسته بندیها معمولا با تعداد متنوع در هر برند عرضه می شوند و شما می توانید متناسب با نیاز خود، بسته های متناسب را تهیه کنید.