نبولایزر

تومان - تومان

نبولایزر

نبولایزر نوعی وسیله پزشکی است که توسط بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی مانند آُم، برونشیت، ذات‌الریه و...، مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموماً در ساختار دستگاه تنفسی، هوا قبل از رسیدن به ریه‌ها تصفیه می‌شود؛ اما در این میان ذرات بسیار ریز، در حدود چند میکرومتر، ممکن است به خوبی جداسازی نشده و به سیستم تنفسی وارد شوند. این سازوکار باعث می‌شود که با استفاده از دستگاه نبولایزر، بتوان داروهای مایع را برای افزایش تأثیر، به صورت غبار تنفسی به ریه‌ها وارد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بیان اطلاعاتی مفید درباره خرید نبولایزر، بپردازیم.

خرید نبولایزر

خرید نبولایزر به کودکان و بزرگ‌سالان مبتلا به انواع بیماری‌ها و شرایطی که منجر به اختلال در تنفس می‌شود، به منظور افزایش تأثیر درمان، توصیه می‌شود. درواقع با استفاده از نبولایزر می‌توانید تأثیر بیشتری از داروهای تنفسی دریافت کنید و این بدان معناست که داروها را با دوز کمتر، اما تأثیر سریع‌تر دریافت خواهید کرد. این موضوع در کاهش بروز عوارض جانبی و بهبود عملکرد سیستم تنفسی، مؤثر است.

نکات خرید نبولایزر

اگرچه متخصص‌های درمانی معمولاً نوعی نبولایزر را برای شما تجویز می‌کنند، اما شاید بازهم درباره نوع برند، ورودی و خروجی دستگاه و...، مطمئن نباشید؛ بنابراین نکاتی که در ادامه بیان شده است، می‌توانید شما را در خرید نبولایزر مناسب راهنمایی کند:

نوع نبولایزر

به‌طورکلی سه نمونه نبولایزر برای انتخاب وجود دارد و انتخاب نمونه مناسب به عواملی همچون دوره درمانی، اندازه ذرات، قابلیت حمل، دوام و...، بستگی دارد. در ادامه می‌توانید با نمونه‌های مختلف آشنا شوید:

نبولایزرهای اولتراسونیک

از نمونه‌های اولتراسونیک در محیط‌های حرفه‌ای و بیمارستانی استفاده می‌شود و سازوکاری تخصصی‌تر برای انتقال دارو به بیمار، ارائه می‌کنند.

 • نبولایزرهای کمپرسور

نبولایزرهای کمپرسور داروها را توسط گازی فشرده با سرعت جریان بالا، انتقال می‌دهند. نمونه‌های کمپرسور معمولاً قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر نمونه‌ها دارند و طیف وسیعی از اندازه ذرات خروجی را ارائه می‌دهند.

نمونه‌های کمپرسور معمولاً با نام نبولایزرهای رومیزی نیز شناخته می‌شوند و به دلیل وزن بالا، قابلیت حمل ندارند. همچنین این نمونه‌ها به پریز برق نیاز دارند و کمی سروصدا ایجاد می‌کنند.

 • نبولایزرهای مش

نبولایزرهای مش برای انتقال داروی مایع از الکتریسیته با امواج اولتراسونیک استفاده می‌کنند و دارو را از طریق یک غشاء ارتعاشی و حفره لیزری، به قطعات ریز و غبار، تبدیل می‌کنند. این نمونه از کاربردی‌ترین و سریع‌ترین نمونه‌ها است که به وسیله باتری و با کمترین سروصدا کار می‌کند. اگر به دنبال نمونه‌ای از نبولایزرهای قابل حمل هستید، مطمئناً این نمونه، گزینه مناسبی برای شماست.

سازگاری با شرایط پزشکی

دستگاه نبولایزر باید متناسب یا شرایط پزشکی و درمانی شما انتخاب شود، چراکه بیماری‌های مختلف، به سازوکارهای درمانی متفاوتی نیاز دارد. به عنوان مثال: بیماری‌های تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی، ممکن است به ذرات داروی بزرگ‌تری نیاز داشته باشند؛ این در حالی است که بیماری‌های تنفسی تحتانی مانند COPD به ذرات داروی ریزتری نیاز دارند.

ویژگی‌های بیمار

برای انتخاب نمونه مناسب نبولایزر لازم است که عواملی مانند سن، توانایی جسمی و شناختی بیمار، به دقت موردبررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال: سالمندان و نوزادان ممکن است شناخت محدودتری نسبت به نوع عملکرد دستگاه داشته باشد. این یعنی کار با دستگاه‌هایی با سازوکار پیچیده، برای این افراد چالش‌برانگیز خواهد بود. چنین شرایطی در مبتلایان به آرتریت، ضعف بینایی و...، نیز وجود دارد و باید نمونه‌هایی با عملکرد ساده‌تر، برای دریافت دارو انتخاب کنند. همچنین ممکن است برخی افراد نسبت به سروصدای ایجادشده حساسیت نشان دهند که در این صورت لازم است نمونه‌هایی با مانند نبولایزرهای مش را مورد استفاده قرار دهند.

کارایی دستگاه

خوب است بدانید که برخی از داروها در صورت استفاده از نمونه خاصی از نبولایزرها، بهترین عملکرد را ارائه می‌کنند؛ علاوه بر این برخی از داروها در استفاده از برخی نبولایزرها، دارای محدودیت هستند. همچنین تنها در صورتی می‌توانید به نتایج مطلوب دست پیدا کنید که بتوانید از دستگاه به‌درستی استفاده کنید؛ بنابراین لازم است که توانایی شما در تنظیم دستگاه نبولایزر و استفاده از آن، ابتدا توسط یک متخصص مورد ارزیابی قرار بگیرد و مناسب‌ترین نمونه به شما پیشنهاد شود.

سهولت استفاده

نبولایزری که انتخاب می‌کنید باید دارای کاربردی آسان و بدون دردسر و متناسب با شرایط شما باشد. به عنوان مثال اگر در طول روز مدام جابه‌جا می‌شوید، باید حتماً از نمونه‌های قابل حمل و با ایجاد کمترین میزان سروصدا استفاده کنید. همچنین ممکن است بیش از یک داروی استنشاقی مصرف کنید که در این صورت برای جلوگیری از سردرگمی در استفاده از هر دارو، باید از نمونه‌هایی استفاده کنید که برای استفاده از تمام داروهای شما مناسب باشد.

دوام

حتماً اطمینان حاصل کنید که دستگاه انتخابی شما از دوام خوبی برخوردار است و می‌تواند کارایی خوبی در زمان طولانی به شما ارائه دهد. معمولاً نمونه‌های مختلف نبولایزر خانگی در صورت مراقبت مناسب شامل: چک کردن مکرر فیلترها و تعویض آن‌ها، ماندگاری طولانی مدتی ارائه می‌کنند.

قیمت نبولایزر

قیمت نبولایزر با توجه به عوامل مختلفی از جمله: برند دستگاه، قابلیت حمل، اندازه ذرات، دوام و...، تعیین می‌شود؛ ازاین‌رو نمی‌توان قیمت واحدی برای نمونه‌های آن در نظر گرفت. باید بدانید که محصولاتی با کیفیت و دوام پایین‌تر، معمولاً دارای قیمت‌های مقرون به صرفه‌تری هستند، اما درصورتی‌که دوره درمانی طولانی‌‌مدت برای شما مدنظر است، حتماً باید از برندهای باکیفیت استفاده کنید.

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع دستگاه‌های نبولایزر می‌توانید نمونه‌های مختلف را در فروشگاه طب پایتخت مشاهده کنید و یا با مشاوران ما در تماس باشید.

بهترین برندهای نبولایزر

انتخاب بهترین نمونه از انواع نبولایزرها، برای افزایش اثربخشی و دستیابی به نتایج مطلوب، حائز اهمیت است. در ادامه به بیان برخی از بهترین برندهای نبولایزر خواهیم پرداخت؛ باید بدانید که انتخاب هرکدام از آن‌ها، به نیاز و شرایط شما بستگی دارد و بهترین کار برای خرید نبولایزر، مشورت با متخصص و شرح شرایط ویژه شماست:

 • بریسک

 • امرون

 • زنیت مد

 • بی ول

 • رزمکس

و...

انواع نبولایزر

 نمونه‌های مختلفی از انواع نبولایزرها برای انتخاب وجود دارد که گزینه مناسب آن، بر اساس شرایط افراد متفاوت است. به عنوان مثال کسانی که بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانند، نمونه‌های برقی یا کمپرسوری انتخاب به صرفه‌تری برای آن‌هاست. همچنین نمونه‌های ماسک یا دهانی که بر اساس شرایط سنی و شناختی، می‌توانند کارایی متفاوتی ارائه دهد. در ادامه می‌توانید برخی نمونه‌های انواع نبولایزرها را مشاهده کنید:

 • نبولایزر کمپرسوری بریسک 408B

 • نبولایزر بیمارستانی امرون U780

 • نبولایزر زنیت مد ZTH-21

 • نبولایزر بریسک CN-116

 • نبولایزر بی ول med-120

 • نبولایزر امرون a3

 • نبولایزر رزمکس nb500

و...

نمونه‌های ذکرشده تنها بخشی از طیف وسیع انواع نبولایزرهای ارائه‌شده در طب پایتخت هستند. برای مشاهده سایر نمونه‌ها، با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت‌ها می‌توانید به قسمت نبولایزر در طب پایتخت مراجعه کنید. همچنین برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر درباره نحوه انتخاب و خرید نبولایزر، می‌توانید با متخصصان طب پایتخت در ارتباط باشید.