ویلچر برقی و دستی

تومان - تومان

 خرید ویلچر دستی و برقی با کیفیت

همان‌طور از نام این محصول مشخص است به صندلی چرخ‌دار، ویلچر، گفته می‌شود. این صندلی چرخ‌دار یا همان ویلچر، برای بسیاری از افراد که توانایی حرکت ندارند و برای انتقال راحت‌تر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله افرادی که به این وسیله نیاز دارند می‌توان به افراد دارای معلولیت حرکتی، افرادی که سکتۀ مغزی کرده و توانایی راه رفتن و حرکات خود را از دست داده‌اند، افراد سالمند و برخی بیماران اشاره کرد. بعضی از افراد به‌طور دائم و برخی در موارد خاص و به‌صورت موقت از این وسیله استفاده می‌کنند. برای مثال در بیمارستان‌ها برای انتقال بیماران و در مراکز زیارتی برای انتقال افراد ناتوان و سالمند نیز ویلچر موجود است.

بسیاری از شرکت‌های تولیدکنندۀ لوازم پزشکی به تولید انواع مختلفی از صندلی چرخ‌دار برای رضایت مشتریان خود روی آورده‌اند. هر ویلچر دارای قسمت‌های متفاوتی است و جنس هر یک و قابلیت آن، بنا بر استفادۀ بیمار از آن متفاوت خواهد بود که این تفاوت‌ها در نهایت منجر به تفاوت قیمت ویلچر خواهد شد.

برای مثال ویلچرها دارای قسمت اصلی قاب، چرخ‌ها، دستگیره، زیرپایی، تکیه‌گاه و قسمت صندلی هستند که هر یک می‌تواند متناسب با محصول نهایی انواع مختلفی داشته باشد.

برای خرید ویلچر با توجه به وسعت تنوع در محصول و تغییرات قیمت بنابر هر یک از تغییرات، لازم است از شرایط بیمار و شخص استفاده‌کننده از ویلچر، همچنین زمان استفاده از ویلچر به‌خوبی آگاهی داشت تا بتوان مناسب‌ترین انتخاب را انجام داد.

در ادامه به بررسی انواع هر قسمت از ویلچرها می‌پردازیم تا کمکی برای انتخاب مشتریان عزیز برای خرید ویلچر ارائه کرده باشیم.

قاب ویلچر

از قسمت‌های اصلی ویلچر بوده که پیکرۀ اصلی ویلچر را تشکیل می‌دهد. قاب ویلچر در بیشتر موارد از جنس آلومینیوم است. استفاده از فلز آلومینیم برای ساخت قاب ویلچر و یا هر وسیلۀ دیگری موجب می‌شود تا علاوه بر استحکام بالا، وزن محصول بسیار سبک باشد. برای خرید ویلچر سبک می‌توان ویلچرهایی با قاب آلومینیومی را تهیه کرد. بدیهی است که داشتن وزن کم در وسایلی مانند ویلچر، اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که حمل و نقل و جابه‌جایی را بسیار راحت می‌کند.

باید اشاره کرد که استفاده از آلومینیم در ساخت ویلچر علاوه بر سبک بودن وزن، موجب می‌شود تا قیمت ویلچر نیز ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر از موارد دیگر باشد. گزینۀ قیمت در هنگام خرید وسایل بااهمیتی همچون خرید ویلچر می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد.

چرخ‌های ویلچر

قسمت چرخ ویلچر نیز از موارد مهم در انتخاب و خرید ویلچر می‌باشد. هرچه جنس چرخ بهتر باشد، البته، به‌جز تاثیری که روی قیمت ویلچر خواهد داشت، بادوام‌تر بوده و عمر طولانی‌تری خواهد داشت. از آن‌جایی که اصطکاک چرخ با سطح زیاد است، نیمی از بار اصلی کار ویلچر، بر روی چرخ‌ها خواهد بود. نوع چرخ تاثیر زیادی در قیمت ویلچر خواهد داشت. در هنگام خرید ویلچر لازم است به انتخاب مناسب چرخ‌ها توجه ویژه‌ای گردد.

دسته‌های ویلچر

به‌طور قطع همۀ ما می‌دانیم که در هنگام نشستن بر روی صندلی یا مبل، داشتن دسته‌های راحت تا چه اندازه می‌تواند در راحتی آن تاثیر‌گذار باشد، این مورد به‌ویژه برای عزیزانی که از ویلچر استفاده می‌کنند اهمیت دوچندان دارد، چراکه آن‌ها به‌صورت دائمی از همین یک صندلی استفاده می‌کنند و در صورتی که جای نشستن آن‌ها راحت نباشد، بسیار زودتر از حد معمول خسته خواهند شد. طراحی دسته‌های راحت در ویلچر بسیار اهمیت دارد. دسته‌ها انواع متفاوتی دارند که هر یک برای استفادۀ مشخصی طراحی شده و مشتری بر اساس نوع کاربرد و انتظار خود از ویلچر باید متناسب‌ترین آن را انتخاب کرده تا کمتر دچار زحمت گردد. در هنگام خرید ویلچر باید به نوع دستۀ مورد نظر توجه داشت تا بهترین اننتخاب صورت پذیرد. قیمت ویلچر متناسب با جنس و مدل هر دسته متغیر می‌باشد.

انواع دسته‌های ویلچر

دسته‌های با طول کامل: این نوع دسته‌ها از قسمت تکیه‌گاه تا قسمت خم شدن زانو، ادامه یافته و ارتفاع ثابتی دارند، این مدل هم به‌صورت چسبیده به قاب و هم به‌صورت جداشونده، وجود دارد. خرید ویلچر با این دسته‌ها راحتی زیادی برای استفاده‌کننده به ارمغان می‌آورد.

دسته‌های کوچک: این مدل دسته با توجه به قرارگیری بدن روی ویلچر روی قاب سوار شده و فضای انحنای کمر را اشغال می‌کند. خرید ویلچر با دسته‌های کوچک موجب می‌گردد تا ویلچر جای کم‌تری را اشغال نماید.

دسته‌های مناسب برای میز: این مدل از دسته برای افرادی مناسب است که با ویلچر پشت میز می‌نشینند، با داشتن این دسته بر ویلچر می‌توان ارتفاع مناسب را تنظیم نموده و به‌راحتی به فعالیت در پشت میز پرداخت. خرید ویلچر با این نوع دسته برای افراد پشت میز نشین بسیار متناسب است.

دسته‌های لوله‌ای: این نوع دسته برای ایجاد احساس راحتی بیشتر برای مصرف‌کننده بوده و حتی قسمت منحنی شکل را می‌توان به سمت پایین هدایت نمود.

دسته‌های چرخنده: این نوع دسته قابلیت حرکت و انتقال آسان را برای مصرف‌کنندۀ ویلچر مهیا می‌کند.

زیرپایی ویلچر

از دیگر قسمت‌های مهم در ویلچرها، قسمت زیرپایی می‌باشد. این قسمت برای محکم کردن جایگاه استفاده‌کننده و آویزان نبودن پاها طراحی شده است تا علاوه بر زیبایی بیشتر، به طرز درست نشستن و راحتی فرد کمک کرده باشد. قسمت زیرپایی با قابلیت جابه‌جایی تولید می‌شوند تا بهترین حالت برای استفاده‌کننده از ویلچر تعیین شود. قسمت کفی زیرپایی، نیز برای محافظت بیشتر از قسمت پا و حتی مچ پا طراحی شده است و در زوایا و حالت‌های مختلف قرار می‌گیرند. برخی از زیرپایی‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و در هنگام نشست و برخاست استفاده‌کننده، متناسب با حرکات وی تغییر وضعیت می‌دهند تا حرکت را سهولت بخشند. خرید ویلچر دارای قسمت زیرپایی بسیار رایج است. قیمت ویلچر با زیرپایی تغییر چندان وسیعی نخواهد داشت.

صندلی و روکش صندلی ویلچر

از موارد مهم در خرید ویلچر، قابلیت تعویض صندلی و روکش صندلی می‌باشد. به‌طور معمول صندلی ویلچر از مواد مقاوم و نرم ساخته می‌شود تا راحتی را برای استفاده‌کننده به ارمغان بیاورد و همچنین ظاهری زیبا به ویلچر ببخشد. صندلی ویلچر از فوم، ژل فوم و یا فوم پیچ‌خورده ساخته می‌شود و در صورت قابل تعویض بودن صندلی، می‌توان پس از خراب شدن یا به هر علت دیگری آن را تعویض کرد؛ استفاده از روکش‌های صندلی مخصوص ویلچر موجب می‌شود تا فوم صندلی محافظت شده و دیرتر خراب شود، همچنین این روکش‌ها قابلیت شستشو نیز داشته و در صورت کثیف شدن به‌راحتی تمیز می‌شوند. قسمت فومی صندلی و روکش در جنس‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و استفاده‌کننده از ویلچر می‌تواند مطابق با سلیقۀ خود و متناسب با محل استفاده از رنگ‌های متفاوتی استفاده کنند و ظاهری رسمی و شیک به ویلچر خود ببخشند. قیمت ویلچر با توجه به جنس و مدل صندلی متغیر می‌باشد. برای خرید ویلچر لازم است به تمامی نکات توجه داشت.

گارد ویلچر

گارد ویلچر برای افرادی طراحی شده است که هنگام استفاده از ویلچر لباس‌هایشان در برخورد با چرخ‌های ویلچر و یا عبورومرور در قسمت‌های خاکی و شنی و حتی گل‌ولای کثیف می‌شود. گارد روی قسمت بالایی چرخ‌های بزرگ ویلچر قرار گرفته و میان بدن استفاده‌کننده و چرخ مانع ایجاد می‌کند.

قیمت ویلچر طب پایتخت در مقایسه با کیفیت محصولات تولید شده بسیار مناسب بوده و محصولات بسیار با کیفیتی با توجه به هزینۀ پرداخت شده برای مشتریان عزیز ارائه می‌نماید. در هنگام خرید ویلچر مشتریان باید بسیار به موارد مختلف در ویلچر توجه کنند تا بتوانند انتخاب متناسبی را انجام دهند. قیمت ویلچر در هر مورد می‌تواند با توجه به تغییرات مدل و جنس، کم یا زیاد شود. از آن‌جایی که قیمت ویلچر در خرید بسیار تعیین کننده است، باید خرید ویلچر با دقت هرچه بیشتر انجام گیرد.