بتادین

تومان - تومان

بتادین

یکی از مواد پرکاربرد در پزشکی و درمان بتادین است؛ که به عنوان یک محلول ضدعفونی کننده به شمار ‌می‌رود و کاربرد‌های وسیعی دارد. استفاده از این محلول تنها برای بیمار نیست و برای ضد عفونی کردن دست‌های جراح نیز از آن استفاده می‌شود. از مهم‌ترین کاربرد‌های این محلول می‌توان به ضد عفونی کردن پوست و محل آسیب در قبل و بعد از جراحی اشاره کرد؛ البته برای آسیب‌های جزیی مثل شست و شوی زخم‌های کوچک در سطح پوست نیز از این محلول استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی انواع و کاربرد هر یک می‌پردازیم.

انواع بتادین

در حالت کلی این محلول ضدعفونی کننده دو نوع قهوه ای و سبز دارد که هر دو مورد کاربرد درمانی در پزشکی دارند.

·بتادین قهوه ای

این نوع محلول ضدعفونی کننده که در بسته بندی قهوه ای رنگ نیز به بازار عرضه می‌شود مخصوص ضدعفونی بعد از جراحی است که به منظور از بین بردن و پاکسازی ویروس‌ها و باکتری‌های سطح پوست که ممکن است پوست را عفونی کنند؛ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه استفاده از این نوع نیز به این صورت است که ابتدا محلول را باید روی دست و ساعد بریزید و در همان حالت دو الی سه دقیقه دست‌هایتان را به هم بمالید. بعد از گذشت این مدت آب را در مقدار کم به دستان خود اضافه کنید تا کف زیادی تولید شود سپس زیر شیر آب دستان خود را بشویید. بعد از اتمام این مراحل، یک‌بار دیگر همه مراحل را تکرار کنید البته در این نوبت مقدار محلول مصرفی بسیار کمتر است و در حدود 5 میلی لیتر کافی است.

·بتادین سبز

این نوع از محلول همانند نوع قهوه ای خود، یک محلول غیر استریل است که کاربرد ضدعفونی کنندگی پوست برای جلوگیری از عفونت‌های پوستی را دارد. برای ضدعفونی کردن پوست به منظور درمان و عمل جراحی به کار می‌رود.

نحوه استفاده از این محلول به این صورت است که باید ابتدا محل زخم یا منطقهای که قرار است مورد جراحی قرار گیرد را در ابتدا باید پاک کنید؛ سپس محلول ضدعفونی کننده را روی پوست بزنید و صبر کنید که خشک شود؛ در نوع سبز این محلول برخلاف نوع قهوه ای این محلول نیازی به استفاده از آب نیست و محلول روی پوست باقی می‌ماند تا خشک شود؛ بعد از خشک شدن آن می‌توانید محل جراحی را با باند یا پانسمان بپوشانید.

خرید بتادین

محلول ضدعفونی کننده با توجه به کاربرد گسترده ای که در درمان دارد و نه تنها در مراکز درمانی برای ضدعفونی کردن پوست قبل از عمل جراحی به کار می‌رود؛ بلکه برای ضدعفونی کردن پوست در زخم‌های کوچک سطحی پوست و جلوگیری از بروز عفونت‌های پوستی نیز کاربرد دارد؛ پس در منازل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما برای تهیه این محصول می‌توانید به وب سایت طب پایتخت مراجعه کنید و به صورت آنلاین اقدام به خرید بتادین مورد نظر خود کنید؛ در وب سایت طب پایتخت مشخصات هر یک از محصولات به همراه قیمت به طور دقیق مشخص شده است که این به شما کمک می‌کند؛ بتوانید به راحتی به مقایسه محصولات بپردازید تا در نهایت بتوانید به خرید بتادین اسکراب مورد نیاز و کاربردی خود بپردازید.

امکان ارسال سریع به تما‌می ‌نقاط کشور توسط طب پایتخت فراهم شده است و به راحتی می‌توانید تما‌می‌محصولات را بدون توجه به فاصله مکانی که دارید خریداری کنید؛ چرا که در کوتاه‌ترین زمان به دست شما می‌رسد. ویژگی‌های اصالت کالا و تضمین کیفیت هم برای تما‌می ‌محصولات در این وب سایت وجود دارد.

عوامل موثر بر قیمت بتادین

با توجه به تنوعی که در انواع این محصول از نظر نوع محلول و کاربرد وجود دارد به همین دلیل در انواع مختلفی تولید شده است و با توجه به نیاز افراد، در حالت‌های مایع، پودر، اسپری و کرم و غیره وجود دارد. عوامل مختلفی بر قیمت بتادین موثرند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برند و کارخانه سازنده
  • نحوه بسته بندی
  • فرمولاسیون ساخت
  • هزینه‌های بسته بندی
  • هزینه‌های حمل و نقل

نکات استفاده از بتادین

برای اینکه این محلول برای شما بهترین کاربرد را داشته باشد باید در قبل و حین استفاده از مواردی را رعایت کنید:

باید حتما قبل از مصرف دستور العمل نوشته شده بر روی قوطی دارویی را بخوانید و بروشور را مطالعه کنید.

بتادین در اشکال مختلفی مثل پماد، پودر، کرم، صابون، اسپری و مایع در بازار موجود است که با توجه به نیازی که دارید نوع آن را باید در حین خرید تعیین کنید.

قبل از مصرف ظرف محلول را به خوبی تکان دهید.

قبل از استفاده از محلول، محل مورد نظر که قرار است ضد عفونی شود را به خوبی تمیز کنید.

در صورتی که بعد از مصرف آلرژی و حساسیت در محل استفاده از محلول ضد عفونی کننده برای شما پیش آمد سریعا به پزشک مراجعه کنید.

قبل از استفاده حتما مطمئن شوید که به بتادین حساسیت ندارید به این منظور می‌توانید از پزشک معالج خود یا دکتر داروساز مشورت بگیرید.

این محلول فقط به منظور ضدعفونی سطح پوست استفاده می‌شود.

سعی کنید این محلول ضدعفونی کننده را طبق تجویز پزشک مصرف کنید؛ استفاده با مقدار زیاد از این محلول تاثیری در تسریع روند بهبودی ندارد بلکه خطر بروز عوارض جانبی بیشتر می‌شود.

در زمان بارداری و شیردهی به طور خود سرانه از این دارو به علت رخ دادن خطر‌های احتمالی برای جنین، استفاده نکنید و پزشک نیز درصورت ضرورت این دارو را تجویز می‌کند.

نحوه نگه داری این محلول نیز بسیار مهم است باید بعد از مصرف درب آن بسته شود.

دستورات لازم برای نگهداری از این محلول به این صورت است که به طور کلی نباید در محیط گرم و مرطوب نگهداری شود؛ برای اطلاع هرچه دقیق‌تر، می‌توانید از اطلاعات درج شده بر روی بروشور استفاده کنید یا از دکتر داروساز مشورت بگیرید.

در پایان

بتادین یکی از موارد بسیار کاربردی در مراکز درمانی و منازل است که به منظور ضدعفونی کردن پوست به کار می‌رود. این محلول ضد استریل در بسته بندی‌های مختلفی نظیر اسپری، پودر، پماد و مایع یافت می‌شود تا پاسخگویی همه نیاز مصرف کنندگان باشد. عوامل مختلفی بر قیمت بتادین اسکراب تاثیر گذارند که شما برای دسترسی به ویژگی هریک از محصولات و قیمت به روز آن‌ها می‌توانید به وب سایت طب پایتخت مراجعه کنید.