تب سنج دیجیتالی

تومان - تومان

تب‌سنج دیجیتالی چیست؟

تب‌سنج دیجیتالی و جیوه‌ای نوعی وسیله برای اندازه‌گیری تب در بیماران می‌باشد که در مراکز درمانی مختلف استفاده می‌شود. با توجه به معایبی که نوع جیوه‌ای وسیله مزبور داشت، تب سنج دیجیتالی وارد بازار شد.

خواندن میزان تب از روی تب سنج دیجیتالی بسیار راحت است. این در حالی است که در انواع جيوه‌ای خواندن میزان تب همراه با مشکلات زیادی بود. نوع دیجیتالی دارای سنسورهای حرارتی مخصوصی است که به واسطه آن دمای بدن را ثبت می‌کند.

عوامل موثر بر قیمت تب‌سنج دیجیتالی

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند بر قیمت یک تب‌سنج دیجیتالی تاثیر بگذارند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

وزن و اندازه

با وجود اینکه تب‌سنج دیجیتالی از فناوری جدید پیروی می‌کنند اما همچنان به عنوان یک وسیله دستی کاربرد دارند. بنابراین، باید از وزن پایینی برخوردار باشند تا بتوان آن را حمل کرد. با این وجود، هر قدر وزن این محصول بالا باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

دقت اندازه گیری

این وسیله هر قدر دارای فناوری بالاتری باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تب‌سنج دیجیتالی دقت اندازه‌گیری آن است. برخی از انواع تب‌سنج دیجیتالی علاوه بر اندازه‌گیری دمای بدن، قادر است دمای ظرف غذا، عایق درب و پنجره، دمای تلوزیون، یخچال و... را اندازه بگیرد بدون اینکه با آنها تماس داشته باشد.

بازه اندازه‌گیری دما

محدوده اندازه‌گیری دما از جمله عواملی است که با افزایش آن قیمت محصول نیز افزایش می‌یابد.

واحد اندازه‌گیری دما

سعی کنید هنگام خرید تب‌سنج دیجیتالی حتما این نکته را مد نظر قرار دهید. برخی از انواع تب‌سنج دیجیتالی دما را به صورت فارنهایت و برخی دیگر به صورت سانتی‌گراد نمایش می‌دهند. بنابراین، شما باید هنگام خرید محصول این مورد را مد نظر قرار دهید.

خرید تب‌سنج دیجیتالی غیر تماسی

از انواع مختلف این محصول می‌توان به نوع تماسی و غیر تماسی اشاره کرد. مطمئنا شما اگر هنگام خرید، نوع غیر تماسی را انتخاب کنید، باید مبلغ بیشتری هم بپردازید.

منبع تغذیه

این محصول از نظر منبع تغذیه می‌تواند متفاوت باشد. در واقع، منبع تغذیه می‌تواند به صورت خودکار، نیم‌قلم و یا باتری‌های قابل شارژ باشد. بنابراین، شما می‌توانید بر حسب نیاز یکی از آنها را انتخاب کنید.

قابلیت خاموشی خودکار

اگر چنانچه وسیله‌ای که خریداری می‌کنید دارای این قابلیت باشد قیمت آن نیز بیشتر است. بنابراین، چنانچه این مسئله برای شما اهمیت چندانی ندارد می‌توانید نوع ساده این دستگاه را انتخاب کنید و هزینه کمتری نیز بپردازید.

قیمت ترمومتر دیجیتالی

این وسیله ابزاری ساده است که برای اندازه‌گیری دما مورد استفاده قرار می‌گیرد. وسیله مزبور مطابق با نوع دستگاه و کشور سازنده قیمت متفاوتی به خود می‌گیرد. به طور کلی عوامل موثر بر قیمت ترمومتر دیجیتالی شامل موارد زیر است:

·      نوع ترمومتر دیجیتالی از نظر صنعتی یا پزشکی بودن

·      تکنولوژی استفاده شده در این محصول

·      شرکت تولید کننده

چنانچه شما وسیله مورد نظر خود را به صورت آنلاین از شرکت سازنده خریداری کنید، می‌توانید بهترین خرید را داشته باشید. چرا که در این صورت ابتدا به کارشناسان مربوطه متصل شده و مشاوره دریافت می‌کنید. در نتیجه، همان وسیله‌ای را که نیاز دارید، خریداری خواهید کرد.

قیمت دماسنج دیجیتالی

مسلم است که هر وسیله‌ای با تکنولوژی پیشرفته قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. دماسنج دیجیتالی نیز از این قاعده مستثنا نیست. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت این وسیله می‌توان موارد ذیل را نام برد:

نوع دماسنج: این وسیله در دو نوع جیوه‌ای و دیجیتالی در بازار موجود می‌باشد. بنابراین، اگر طرز استفاده از انواع جیوه‌ای را بلد باشید نیازی به خرید نوع دیجیتالی نخواهید داشت.

اندازه: برخی از تب سنج‌های دیجیتالی دارای صفحه نمایش بزرگ و خوانا هستند که بر قیمت آن تاثیرگذار است. هرچه این صفحه بزرگتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

قابلیت‌های جانبی: از قابلیت‌های جانبی این محصول می‌توان به سیستم هشدار دمای غیر مجاز، ضد آب بودن، دقت سنجش، ظرفیت باتری و... اشاره کرد. هر کدام از این قابلیت‌ها اگر موجود باشند شما باید مبلغ بیشتری برای خرید آن بپردازید.

خاموشی خودکار: قابلیت خاموشی خودکار تب سنج دیجیتالی از عواملی است که باعث صرفه‌جویی در مصرف منبع تغذیه می‌شود. بنابراین، اگر این مورد برای شما مهم است حتما در هنگام خرید آن را مد نظر داشته باشید.

عوامل بالا از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تب سنج دیجیتالی هستند. بنابراین، هنگام خرید این محصول سعی کنید متناسب با نیازی که دارید این عوامل را بررسی و سپس خرید خود را انجام دهید. با این تفاسیر، شما می‌توانید بهترین محصول را با قیمت مورد نظر خود خریداری کنید.

نتیجه‌گیری

تب‌سنج‌های دیجیتالی جزو وسایلی هستند که در مواقع مختلفی می‌توانند به کمک شما بیایند. پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید این محصول حتما عوامل موثر بر قیمت را مد نظر داشته باشید.