مانیتور

تومان - تومان

مانیتور علائم حیاتی

شما در طول زندگی‌تان بارها تلویزیون دیده‌اید. هدف از وجود تلویزیون دیدین محتواهای سیما، فیلم و چند رسانه‌ای‌ها است. اما دستگاهی هم وجود دارد که علایم حیاتی را نشان می‌دهد و مانیتور علائم حیاتی نامیده می‌شود. مانیتور علائم حیاتی، چه علایمی را نشان می‌دهد: میزان اکسیژن خون، تعداد ضربان قلب، میزان دی اکسید کربن خون، فشار خون و... .

انواع مانیتور علائم حیاتی

مانیتور پزشکی

مانیتور پزشکی نوعی از مانیتور علائم پزشکی است برای نشان دادن میزان تنفس، اکسیژن خون، ضربان قلب و... به کار می‌رود و به پزشک در تشخیص وضع کنونی بیمار کمک می‌کند. در جاهای مختلفی به کار می‌رود مثل مراقبت‌های ویژه، اتاق عمل و... . مانیتور پزشکی برای بزرگ‌سال و کودکان تفاوت دارد، مقداری که نشان می‌دهد بین بزرگ‌سال و کودک متفاوت است.

 بعضی از اطلاعات مهم که حاکی از زنده بودن شخص هستند، نیاز به بررسی و پایش دارند؛ تا اقدامات لازم برای زندگی فرد انجام شود. مانیتور علائم حیاتی اهمیت زیادی دارد، چرا که نشان‌دهنده وضعیت زندگی و حیات افراد هست. با کمک گرفتن از ین اطلاعات، می‌توان در مورد وضعیت زندگی فرد، داده‌های مهمی را به صورت جامع، کامل و لحظه‌ای، به نمایش گذاشت. این اطلاعات به سادگی و با نظم خاصی روی آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و بیشتر برای پزشکان، پرستاران و افراد آگاه به آن علایم کاربرد دارد.

مانیتور بیمارستانی

نوعی از مانتیور علائم حیاتی هست که در بیمارستان‌ها وجود دارد. بیشتر برای اتاق عمل و مراقبت‌های ویژه به کار می‌روند. دقت و حساسیت این دستگاه‌ها به دلیل حساسیت بالایی که در تعیین زندگی یک فرد دارند، بالا است.  در بیمارستان‌ها برای سنجش وضعیت بیمار از مانیتور بیمارستانی استفاده می‌شود.

اجزای مانیتور بیمارستانی

 • صفحه نمایش؛ صفحه‌ای که اطلاعات روی آن به نمایش گذاشته می‌شود.
 • حسگرها؛ واحدها و اطلاعاتی که روی صفحه به نمایش در می‌آیند، نیاز دارند که توسط چیزی اندازه‌گیری شوند.
 • برد تغذیه؛ تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ دستگاه
 • صفحه کلید؛ جهت انجام تنظیمات دستگاه
 • مانیتور بیمارستانی به سیستم هشدار دهنده مجهز هستند و با بررسی وضعیت فرد، هنگامی که فرد در شرایط حساس باشد، اخطار می‌دهند تا مراقب فرد را آگاه کنند.

خرید مانیتور علایم حیاتی

هنگامی که شما قصد خرید مانیتور علائم حیاتی را داشتید. باید به چه چیزهایی توجه کنید:

ملاک‌های خرید مانیتور علائم حیاتی

 • بزرگی و کوچکی، کیفیت کیفیت صفحه نمایش
 • برای چه سنی قابل استفاده است.
 • قابل حمل بودن دستگاه
 • تنوع پارامترهایی که اندازه می‌گیرد.
 • تکنیک و شیوه اندازه‌گیری
 • میزان دقت و حساسیت در اندازه‌گیری
 • هزینه نگه‌داری دستگاه مثل موارد مصرفی و هزینه تعویض آن

قیمت مانیتور علایم حیاتی

مانیتور علائم حیاتی، ارزشمند و گران است زیرا بهای سنجش زندگی است؛ می‌توان آن را قیمت علائم حیاتی نامید. قیمت مانیتور علائم حیاتی بستگی به نوع، جنس و کیفیت آن دارد. گران‌تر بودن الزاما به معنای بهتر بودن نیست. با توجه به مکان و دلیلی که می‌خواهید آن را تهیه کنید، قیمت علائم حیاتی متفاوت خواهد بود؛ مثلا در اتاق مراقبت‌های ویژه و اتاق عمل، حساسیت، دقت و حسگرهای آن حائز اهمیت است و قیمت علائم حیاتی گران‌تر است. در یک مرکز عادی و نیازی به سنجش و حساسیت زیاد نیست، در آن‌جا قیمت علائم حیاتی کم‌تر است.

گاهی بیمار توسط بیمارستان جواب می‌شود؛ آن‌ها امیدی به بهتر کردن او ندارند؛ اما خانواده راضی به ترک او نمی‌شود. در جست‌وجو برای تهیه تجهیزات لازم هستند تا وضعیت عزیزشان را حفظ کنند. به امید این‌که روزی بهتر شود. قیمت علائم حیاتی در این شرایط بسیار بیشتر است.

قیمت و خرید مانیتور علائم حیاتی

وقتی بحث مرگ و زندگی است، هزینه و قیمت تهیه تجهیزات زیاد جدی پیگیری نمی‌شود، احساس غالب بر منطق می‌شود و افراد حاضرند هزینه زیادی را برای خوب شدن خود یا عزیزشان بدهند. گاهی نیاز به خرید مانیتور علائم حیاتی برای استفاده در منزل شخصی به وجود می‌آید.

خانواده‌های ثروتمند برای مراقبت از بزرگ‌شان، بیمارستان را به خانه می‌آورند. قیمت مانیتور علائم حیاتی برای‌شان چندان مهم نیست. کیفیت، اصالت و مفید بودن دستگاه برای‌شان مهم است. آن‌ها می‌خواهند با پول و امکانات، قیمت علائم حیاتی عزیزشان را بالا نگه دارند.به هر حال، آن‌ها به یک مرجع قابل اطمینان نیاز دارند تا ابزار سلامتی لازم را تهیه کنند. ابزارهایی که زندگی به آن وابسته است و بدون آن، امکان زنده ماندن نیست.

 قبل از خرید، راهنمایی گرفتن از یک مشاور را فراموش نکنید. راهنمایی برای تهیه یک اتاق مراقبت‌های ویژه در منزل را می‌توانید از متخصص‌ها و مشاوران ما بخواهید؛ با قیمت مناسب و کیفیت خوب، آن‌ها را تهیه کنید.

از تجربه خود برای ما بگویید؟ سوالی دارید، همین‌جا بپرسید تا جواب شما توسط کارشناس مجرب و مربوطه پاسخ داده شود.