کیت تست بارداری

تومان - تومان

یکی از لذت‌بخش‌ترین و مهم‌ترین لحظات زندگی هر زوجی لحظه فهمیدن بارداری است. برای این منظور راه‌های مختلفی وجود دارد؛ یکی از این راه‌ها استفاده از کیت تست بارداری بوده که یک راه بسیار سریع، راحت، دقیق و ارزان برای تشخیص بارداری یا عدم بارداری است. استفاده از کیت تست بارداری بی بی چک که یک تست خانگی راحت و ارزان بوده، نسبت به تست‌های آزمایشگاهی خون و ادرار دارای مزیت بیشتری است و هر فردی بدون نیاز به مهارت خاصی قادر به انجام آن است. نتیجه این تست نیز برای افرادی که زمان کافی برای انجام تست‌های آزمایشگاهی را ندارند، بسیار راحت و سریع مشخص می‌شود و در عین حال بسیار کم هزینه‌تر خواهد بود.

خرید کیت تست بارداری

کیت تست بارداری مانند هر محصول بهداشتی دیگری دارای انواع مختلف و متنوعی است. برای خرید و استفاده از تست بارداری خودکار باید ابتدا با مدل‌ها و نکات خرید آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین نوع آن را خریداری کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با تمام اطلاعات لازم درباره نکات خرید و انواع مدل‌های آن بیشتر آشنا شوید.

نکات خرید کیت تست بارداری بی بی چک

برای خرید کیت تست بارداری باید به نکاتی که در زیر ذکر شده، توجه کنید:

 1. در ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید.
 2. با طرز استفاده از انواع مختلف آن آشنا شوید.
 3. نوعی که برای شما کارایی بیشتری دارد و راحت‌تر است را انتخاب کنید.
 4. اگر میزان قیمت برای شما مهم است، به این نکته نیز توجه لازم داشته باشید.
 5. فروشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و نسبت به خرید اقدام کنید.

قیمت کیت تست تخمکگذاری

میزان قیمت کیت تست تخمکگذاری به عوامل مختلفی وابسته است. انواع مختلف این محصول نیز مانند کیت تست بارداری در بازار موجود است و هر یک از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند. تست تخمک‌گذاری نیز توسط برندهای مختلف ایرانی و خارجی در انواع و اقسام زیادی تولید می‌شود و طبیعتاً میزان قیمت نمونه‌های خارجی آن بالاتر است اما بالاتر بودن قیمت آن هیچ ارتباطی با دقیق‌تر بودن نخواهد داشت. به‌طور کلی میزان قیمت این کیت به عواملی همچون کارایی، نوع، برند و حتی میزان تورم بستگی خواهد داشت.

بهترین برندهای کیت تست بارداری

همان طور که ذکر شد، کیت تست بارداری توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی تولید می‌شود که این تنوع مزیت‌ها و معایبی برای خریداران آن خواهد داشت. مزیت آن در این است که گزینه‌های بیشتری با کارایی و قیمت‌های مختلفی وجود دارد که دست خریدار را برای تصمیم‌گیری بازتر گذاشته و بزرگ‌ترین عیب آن نیز سخت شدن تصمیم‌گیری و انتخاب است. در زیر تعدادی از بهترین برندهای کیت تشخیص بارداری را برای آشنایی بیشتر شما ذکر خواهیم کرد:

 • برند مدیکور
 • برند یونی تست
 • برند ریما
 • برند رودس
 • برند ویتا ساین
 • برند روژان
 • برند مکث 14

مشخصات بهترین کیت تست بارداری بی بی چک

یک کیت تست بارداری مناسب و خوب باید دارای ویژگی‌هایی باشد؛ در زیر تعدادی از مشخصات یک کیت بارداری مناسب را برای شناخت بیشتر ذکر می‌کنیم:

 1. دارای تاییدیه وزارت بهداشت بوده باشد.
 2. استفاده از آن راحت باشد.
 3. دارای راهنمای طرز استفاده از محصول باشد.
 4. تشخیص آن باید دقیق و قابل اطمینان بوده باشد.
 5. نتیجه را بسیار سریع ( زیر 5 دقیقه ) نشان دهد.
 6. نحوه خواندن نتیجه آن آسان باشد.

انواع کیت تست بارداری

با اندازه‌گیری سطح هورمون بارداری یا همان HCG در نمونه ادرار توسط کیت تست بارداری حاملگی یا عدم آن مشخص خواهد شد. هنگامی که جنین در رحم مادر لانه گزینی کرد، سلول‌های جفت هورمون HCG آزاد می‌شوند و همین عامل باعث تشخیص بارداری خواهد شد. اگرچه میزان هورمون بارداری در هر ساعت از شبانه روز یکسان است اما برای دقت بیشتر و نتیجه دقیق‌تر کیت بارداری بهتر است در ابتدای روز از آن استفاده کنید. 

کیت تست بارداری دارای سه نوع مختلف است ولی کارکرد آن‌ها کاملا مشابه یکدیگر است. انواع کیت‌های تشخیص بارداری شامل: کیت بارداری نواری، کیت بارداری قطره چکانی و کیت بارداری مستقیم است. در ادامه توضیحات بیشتری برای هر یک از آن‌ها ذکر می‌کنیم.

کیت بارداری نواری

این نوع کیت دارای یک نوار کاغذی است که خطوط رنگی آن در تماس با ادرار نتیجه را مشخص می‌کند. کاربرد این مدل کیت بارداری نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است. نحوه استفاده از آن نیز به این صورت است که نیازی به ناشتا بودن نداشته و فقط باید نوار کاغذ را تا خط مشخص شده درون ظرف نمونه ادرار فرو کرده و 3 تا 5 ثانیه صبر کرده سپس آن را خارج کنید. برای خواندن نتیجه صحیح و اطمینان بیشتر بهتر است حتماً کمی صبر کنید.

کیت بارداری قطره چکانی

این کیت دارای یک قطره چکان برای نمونه برداری از ادرار است. نحوه استفاده از آن نیز به این صورت است که چند قطره از ادرار را درون حفره مخصوص کیت ریخته و 2 تا 10 دقیقه صبر کنید تا نتیجه مشخص شود. بهتر است پیش از استفاده از کیت قطره چکانی و نواری نمونه ادرار خود را درون ظرف یکبار مصرف تا ارتفاع یک سانتی‌متر ریخته و آماده داشته باشید.

کیت بارداری مستقیم

آخرین نوع از کیت تست بارداری کیت مستقیم است. این کیت بارداری با قرارگرفتن کامل و مستقیم در مسیر ادرار به تشخیص حاملگی یا عدم حاملگی کمک می‌کند. این نوع کیت نیازی به جمع‌آوری ادرار نخواهد داشت. برای استفاده از آن فقط کافیست هنگام ادرار کردن کیت را در مسیر ادرار قرار داده تا خیس شود. برای مشاهده نتیجه آن نیز بهتر است بین 2 تا 10 دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید.

انواع مختلف کیت تست بارداری را می‌توانید هم اکنون در سایت فروشگاهی طب پایتخت یافته و خریداری کنید. این سایت امکانات، محصولات و خدمات مختلفی را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به تمام اطلاعاتی که نیاز دارند، دسترسی یافته و ضمن صرفه‌جویی در وقت به تمام اهداف خود برسند. طب پایتخت با ارائه بیش از 3000 محصول باکیفیت روز دنیا تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات کاربران خود را برطرف کند و گام بزرگی در مسیر پیشرفت آگاهی و سلامت بردارد.