ماسک بای پپ

تومان - تومان

ماسک بای پپ

بدن انسان برای ادامه حیات خود به عوامل مختلفی وابسته است؛ یکی از اساسی ترین نیاز‌های بدن اکسیژن است. برای تامین اکسیژن بدن دستگاه‌های مختلف بدن باهم همکاری می‌کنند تا درصد اکسیژن بدن در خون در حد تعادل باقی بماند. گاهی اوقات به دلیل بیماری یا اتفاقات و حوادث ناگهانی این تامین اکسیژن مورد نیاز بدن تحت تاثیر قرار ‌می‌گیرد؛ که در این صورت از تجهیزات مختلفی نظیر ماسک بای پای ‌می‌توان استفاده کرد.

این ماسک ‌می‌تواند به عنوان نوعی کمک کننده در دریافت اکسیژن باشد و باعث بالا آمدن سطح اکسیژن در خون شود. انواع و اقسام مختلفی از ماسک بای پپ وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها ‌می‌پردازیم.

انواع ماسک بای پپ

اهمیت اکسیژن برای انجام فعالیت‌های بدن و همچنین ادامه حیات بر کسی پوشیده نیست. در حالت عادی، بدن به وسیله دم و بازدم و با همکاری دستگاه تنفس و گردش خون اکسیژن را به نزدیکی تما‌می‌سلول‌ها ‌می‌رساند و در مقابل مواد دفعی همچون کربن دی اکسید را از سلول‌ها دور ‌می‌کند. برای ادامه حیات، درصد اکسیژن خون باید در یک محدوده ثابتی باشد و پایین آمدن آن ممکن است علائمی‌همچون سرگیجه، افزایش ضربان قلب و تهوع را به همراه داشته باشد. اگر این حالت ادامه دار باشد حتی ممکن است؛ برخی از اندام‌های بدن از کار بیوفتند و در نهایت باعث اغما و کما شود.

در شرایطی که بدن نتواند نیاز اکسیژنی خود را به طور عادی از طریق دم و بازدم تامین کند؛ در این شرایط ‌می‌توان از تجهیزات مختلفی نظیر ماسک بای پپ استفاده کرد. ماسک بای پپ با توجه به ساختاری که دارد بر روی صورت بیمار قرار ‌می‌گیرد و راه‌های ورودی هوای تنفسی (دهان و بینی) را محصور می‌کند.

با توجه به کاربردی که این ماسک‌های تنفسی دارند، استفاده از آن‌ها تنها محدود به سن و جنسیت خاصی نیست؛ به همین دلیل در سایز‌های مختلفی طراحی می‌شوند. برای این‌که سایز مناسب ماسک تعیین شود باید فاصله لب پایین یا تیغه بالای بینی اندازه گیری شود؛ چرا که ماسک بای پپ نوعی ماسک تمام صورت است و دهان و بینی را به طور کامل احاطه می‌کند.

در ادامه نحوه سایز بندی این ماسک، به همراه راهنمای تشخیص مشخص شده است:

  • سایز کوچک : فاصله تیغه بالای بینی تا لب پایین  8-9 سانتی متر
  • سایز متوسط : فاصله تیغه بالای بینی تا لب پایین 9- 10 سانتی متر
  • سایز بزرگ : فاصله تیغه بالای بینی تا لب پایین 10-11.5 سانتی متر

خرید ماسک بای پپ

خرید ماسک بای پپ باید با توجه به شرایط بیمار باشد چرا که انواع و اقسام گوناگونی از این ماسک طراحی شده است که تنها با بررسی دقیق مشخصات هر یک ‌می‌توان کاربردی ترین نوع آن را انتخاب کرد. وب سایت طب پایتخت یکی از مراجع معتبر برای فروش و آگهی بخشی در زمینه تجهیزات پزشکی به شمار ‌می‌آید. هدف اصلی این وب سایت این است که ملزومات پزشکی را از برترین برند‌های روز دنیا در کم‌ترین زمن ارائه دهند؛ برای تحقق این امر امکان سفارش آنلاین و ارسال سریع از طریق این وب سایت فراهم شده است. طب پایتخت به منظور افزایش سلامت جامعه بیش از 3000 محصول با کیفیت را در وب سایت خود دارد که این باعث م‌یشود خریداران در انتخاب محصول موردنظر خود، به تنوع کافی دسترسی داشته باشند و بعد از بررسی ویژگی‌ها و مشخص کردن محصول مورد نظر خود، اقدام به سفارش کنند.

عوامل موثر بر قیمت ماسک بای پپ

با توجه به این‌که این نوع ماسک‌ها از قسمت‌های متنوعی تشکیل شده‌اند؛ تفاوت جزئی در هر یک از این اجزا باعث تغییر قیمت ‌می‌شوند و همین موضوع خود باعث ‌می‌شود قیمت ماسک بای پپ همواره ثابت نباشد. نه تنها جنس سازنده بلکه عوامل مختلفی بر قیمت ماسک بای پپ موثرند:

  • کارخانه و برند سازنده
  • تولید شده در داخل یا خارج از کشور
  • هزینه‌های حمل و نقل
  • جنس سازنده هر یک از قسمت‌ها
  • نوع کاربرد و مناسب برای اتصال به چه نوع دستگاه تنفسی

نکات استفاده از ماسک بای پپ

این نوع ماسک ماهیت غیر تهاجمی‌دارد و عوارض جانبی زیادی با خود به همراه ندارد؛ ولی جریان هوای اضافی که به منظور تامین اکسیژن ایجاد می‌کند ممکن است باعث مشکلاتی همچون: خشک شدن بینی و گلو، ابریزش بینی و گرفتگی بینی شود. در صورتی که این مشکلات در حد محدود ایجاد شوند بعد از مدتی برگشت پذیرند ولی در صورتی که شدت زیادی داشته باشند و مدت درمان طولانی مدت شود باید به پزشک مراجعه شود.

شرکت‌های سازنده برای کاهش عوارض جانبی اشاره شده، در این تجهیزات مرطوب کننده تعبیه ‌می‌کنند که وجود این تعبیه کننده تا حد زیادی از بروز عوارض جانبی جلوگیری ‌می‌کند.

قرار گرفتن ماسک به درستی روی صورت از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بنابراین در ابتدا باید سایز مناسبی از ماسک انتخاب شود و در حین استفاده نیز از قرارگیری درست آن از طریق تنظیم بند‌های نگه دارنده اطمینان یافت. در صورتی که ماسک از کناره‌ها نشتی داشته باشد؛ این باعث می‌شود مراحل درمان به درستی پیش نرود همچنین جریان هوا باعث می‌شود به چشم‌ها نیز اسیب برسد و خشک شدن چشم‌ها را نیز به همراه دارد.

این ماسک تنها با تجویز پزشک فروخته می‌شود و از مصرف خودسرانه آن باید خوداری کرد.

به دلیل اینکه این ماسک به مدت طولانی در ابتدای مسیر تنفسی قرار می‌گیرد؛ استریل بودن محیط داخلی ماسک باید به دقت بررسی شود. در حین قرار دادن ماسک بر روی صورت فرد به هیچ وجه نباید دست ها با محیط داخلی ماسک تماس داشته باشند.

در صورتی که ماسک ایرادی داشت این با نشتی از قسمت های مختلف مشخص می‌شود؛ که در چنین شرایطی باید به سرعت ماسک تعویض شود.

در پایان

یکی از تجهیزات به منظور اکسیژن تراپی و تامین اکسیژن مورد نیاز بدن در شرایطی که فرد دچار کمبود اکسیژن باشد، ماسک بای پپ است. استفاده از این ماسک باید مطابق تجویز پزشک باشد و فرد در ابتدا باید مطابق دستورات پزشک نحوه استفاده از این دستگاه را به طور دقیق یاد بگیرد.

شما به منظور خرید این ماسک می‌توانید به وب سایت طب پایتخت مراجعه کنید و بعد از بررسی و مقایسه محصولات با یکدیگر در نهایت بعد از انتخاب ویژگی‌های دلخواه خود محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.