الکل طبی

تومان - تومان

الکل طبی

یکی از فراورده های شیمیایی پرکاربرد در پزشکی الکل طبی است. از الکل طبی در مراحل مختلفی از جمله پیشگیری از ابتلا به بیماری در زمان قبل از بیماری؛ در حین بیماری به منظور جلوگیری از گسترش و ترویج بی رویه بیماری در بین سایر افراد و بعد از ابتلا و بهبود فرد برای جلوگیری از ابتلا مجدد به همان بیماری یا ابتلا به بیماری های مشابه به کار میرود. البته کاربرد این نوع الکل بسیار متنوع است در ادامه به بررسی مفصلی در مورد ساختار و تفاوت الکل های طبی با انواع دیگر الکل های موجود میپردازیم.

 

انواع الکل طبی

انواع و اقسام گوناگونی الکل وجود دارد ولی هر کدام باهم تفاوت هایی دارند به طوری که تنها انواع اندکی از ان ها به عنوان الکل صنعتی شناخته میشود و میتوان به عنوان مصارف پزشکی و درمانی از انها استفاده کرد. الکل طبی در واقع ایزو پروپانول یا اپزوپروپیل الکل است.اگر به طور دقیق به ساختار این نوع الکل ها دقت کنید متوجه این موضوع میشوید که در وجود داشتن ایزوپروپیل الزامی وجود ندارد و ممکن است این الکل مایعی باشد که مبتنی بر اتانول باشد.

اللبته استفاده از الکل در پزشکی تنها محدود به الکل طب نمیشود و از الکل میتوان به منظور های دیگر نظیر پیشگیری و حتی درمان مورد استفاده قرار داد؛ برای مثال مصرف الکل در مقدار کم و متوسط میتواند کاربرد های درمانی در برابر بیماری های قلبی داشته باشد به این صورت که خطر ابتلا به انواعی از بیماری های قلبی و سکته قلبی را کاهش میدهد؛ همچنین الکل در بیماری های مغزی و خطر سکته های مغزی نیز به عنوان یک محدود کننده عمل میکند به این حالت که در عروق باریک و انتهایی نزدیک به سلول ها که احتمال انسداد و گرفتگی و در نتیجه سکته مغری بالاست؛ در این عروق از گرفتگی ها جلوگیری میکند و به این منظور نیز کمک کننده در روند درمانی فرد مبتلا به گرفتگی های ساده و در مراحل اولیه عروق مغزی به شمار می‌آید.

الکل با توجه به تغییراتی که در سوخت و ساز بدن ایجاد میکند در برابر بیماری دیابت و ابتلا فرد به دیابت نیز به صورت موثر اثر میکند و مصرف متعادل و توصیه شده الکل باعث پیشگیری از بروز دیابت میشود.

الکل طبی متداول و پرکاربردترین نوع ماده ضد عفونی کننده مصرفی در مراکز درمانی مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها و غیره است.

خرید الکل طبی

شما به منظور خرید الکل طبی باید در ابتدا نوع و ویژگی ان را به طور دقیق مشخص کنید. با توجه به اینکه الکل طبی بر اساس اینکه بر اساس نوع ماده فعال و موثره و حتی درصد وجود داشتن ان ماده در محلول باعث تفاوت در نوع الکل طبی میشود. برای اگهی از هریک از این ویژگی ها و مشخصات به طور دقیق میتوانید به وب سیات طب پایتخت مراجعه کنید. در وب سایت طب پایتخت ویژگی هر یک از محصولات به طور دقیق و تفکیک شده مشخص شده است که این موضوع باعث میشود شما در نهایت بتوانید خرید مناسبی داشته باشید.

در این وب سایت به طور انلاین و با دسترسی به اینترنت در هر ساعت از شبانه روز میتوانید به تمام این ویژگی ها دسترسی پیدا کنید. امکان مقایسه ویژگی ها نیز از طریق این وب سایت وجود دارد همچنین شما امکان این را دارید که به قیمت روز و آنلاین همه محصولات دسترسی داشته باشید یا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را برای خرید بگیرید و با در نظر گفتن تمامی شرایط اقدام به خرید محصول کنید. ضمانت پس از فروش و همچنین ضمانت اصالت کالا از نکات مثبت دیگر این وب سایت به شمار می ایند که خیال شما را از داشتن یک خرید آنلاین خوب مطمئن میکند.

اگر شما قصد خرید یک محصول از یک کارخانه ای را داشته باشید که محل تولید ان در فاصله ای بسیار دور از شما باشد مجبور به پرداخت هزینه هنگفتی میشوید تا اینکه کالا به دست شما برسد یا اینکه به دلیل فاصله مکانی و زمان زیادی که صرف رسیدن کالا به مقصد میشود از خرید منصرف میشوید ولی طب پایتخت برای این هم حتی راه چاره دارد و امکان ارسال سریغ محصول به سرتاسر کشور وجود دارد.

عوامل موثر بر قیمت الکل طبی

با توجه به این موضوع که انواع و اقسام گوناگونی از الکل های طبی در بازار وجود دارد؛ قیمت این محصول به همین سبب نوسان دارد از عواملی که سبب این تغییر قیمت میشوند میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

فرمولاسیون ساخت

ترکیب ماده فعال موجود

مقدار درصد ماده فعال

نحوه بسته بندی

تولید داخل یا خارج بودن

تولیدشده در کدام کارخانه و برند

خرید به صورت عمده یا تکی

 

نکات استفاده از الکل طبی

در استفاده از الکل طبی باید به طور دقیق طبق گفته ها و دستور پزشک معالج پیش روید.

در زمان همه گیری شدید بیماری کرونا توصیه هایی مبنی بر استفاده و استعمال این محصول به صورت خوراکی میشد تا از بروز بیماری کرونا جلوگیری شود ولی شما نباید به این گفته ها که پایه و اساس علمی ندارند عمل کنید.

درصد الکل موجود  در محلول بسبار مهم است و در صوررتی که به درصد الکل توجه نشود حتی ممکن است برای افراد کشنده هم باشد.

در پایان

الکل طبی یکی از محصولات پرکاربرد در پزشکی و درمان است. الکل انواع و اقسام گوناگونی دارد ولی نمیتوان همه انها را در زمره الکل های طبی به شمار اورد و ترکیب سازنده و حتی درصد مواد در ساخت این نوع الکل بسیار موثر است. باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر یک از این الکل ها شاید در مراکز درمانی استفاده شوند ولی همگی را نمیتوان به عنوان الکل طبی به حساب آورد. برای خرید الکل طبی باید به طور دقیق همه ویژگی ها و مشخصات محصول را بررسی کنید و بعد از بررسی ویژگی ها و قیمت الکل طبی در نهایت اقدام به خرید این محصول کنید. یکی از راه های ساده برای خرید و سفارش محصول مراجعه به وب سایت طب پایتخت است. این وب سایت امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار میدهد تا خریدی مطمئن و اسان را از سر تاسر نکات کشور تجربه کنید.