دستکش نایلونی

تومان - تومان

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی یکبار مصرف یکی از مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین محصولات در بین مصارف پزشکی است. با توجه به این که دستکش‌های نایلونی فاقد ماده حساسیت زا ‌می‌باشد کاربرد آن تنها به مصارف پزشکی و درمانی محدود نمی‌شود؛ برای مثال از این دستکش‌های یکبار مصرف نایلونی در آزمایشگاه، آرایشگاه، هتل‌ها، مراکز پرورش گل و گیاه نیز استفاده می‌شوند. ساختار این نوع دستکش‌ها بر خلاف نمونه‌های دیگر به نوعی است که معمولا ساختار شفافی دارد به نوعی که طرف دیگر آن و پوست قابل مشاهده است ول این موضوع باعث شده است که ضخامت آن‌ها بسیار کم باشد و در اثر یک خراش ساده هم دچار آسیب شوند و با کمترین فشار دچار پارگی شوند. در ادامه به طور مفصل به معرفی انواع و اقسام دستکش‌های نایلونی و راه‌های خرید دستکش نایلونی می‌پردازیم.

انواع دستکش نایلونی

استفاده از دستکش نایلونی به دلیل این‌که ضخامت کمی‌دارند و به صورتی نیستند که به پوست دست بچسبند به همین دلیل استفاده از آن‌ها در زمان همه گیری و شیوع بسیار شدید کرونا توصیه می‌شد که موقعی که افراد در محیط بیرون هستند از آن استفاده کنند. استفاده از دستکش‌های نایلونی به دلیل ضخامت کم باعث تعریق و اذیت شدن دست‌ها نمی‌شود و همچنین در این صورت استفاده از مواد ضدعفونی کننده نیز کاهش می‌یابد. مواد ضدعفونی کننده به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی مختلف در ساختار خود در صورتی که به مدت طولانی استفاده شوند به پوست دست آسیب می‌رسانند و در دراز مدت کم‌ترین اثری که به جای می‌گذارند ایجاد ترک و شکستگی در پوست دست است؛ بنابراین استفاده از دستکش‌های نایلونی به منطور نوعی جایگزین در مقابل ضدعفونی کننده‌های مختلف توصیه می‌شود.

دستکش یکبار مصرف نایلونی

همانطور که ‌می‌دانید انواع و اقسام مختلفی از دستکش وجود دارد که یکی از متداول‌ترین و پرکاربرد‌ترین آن‌ها دستکش یکبار مصرف نایلونی است. دستکش‌های نایلونی بر اساس موضوعات مختلفی به دسته‌های گوناگونی طیقه بندی می‌شوند. در حین خرید این دستکش‌ها باید به اندازه و سایز آن‌ها دقت کنید همچنین ضخامت آن‌ها نیز موضوع مهمی‌است با توجه به این موضوع که همگی از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند ولی در ضخامت و حتی ترکیب و درصد مواد سازنده تفاوت‌های جزیی باهم دارند.

دستکش یکبار مصرف نایلونی غیراستریل هستند و برخلاف دستکش‌های جراحی لاتکسی فاقد پودر جهت ضدعفونی کنندگی ‌می‌باشند. این نوع دستکش‌های نایلونی به دلیل نازک بودن لایه و نوع ساختاری که دارند؛ مقاومت چندان زیادی از خود در برایر میکروب‌ها در محیط‌هایی با آلودگی بالا نشان نمی‌دهد ولی می‌تواند از تماس پوست دست با مواد ضد عفونی کننده الکل دار که احتمال نفوذ و آسیب رساندن به پوست را دارند؛ بکاهد.

این نوع دستکش نایلونی فرمولاسیون خاص و منحصر به فردی ندارد به همین سبب امکان ایجاد حساسیت در فرد توسط آن‌ها به شدت پایین است.

عوامل موثر بر قیمت دستکش نایلونی

با توجه به اینکه انواع و اقسام گوناگونی از دستکشهای نایلونی در بازار وجود دارد و عوامل زیر از مهم‌ترین دلایل نوسان قیمت دستکش نایلونی به حساب ‌می‌آیند.

  • جنس و ترکیب مواد سازنده دستکش
  • کارخانه و برند تولید کننده
  • ضخامت دستکش
  • خرید به صورت عمده یا خرید در تعداد محدود

خرید دستکش نایلونی

انواع و اقسام گوناگونی از دستکش‌های یکبار مصرف نایلونی وجود دارد؛ که تفاوت‌های جزیی از هم دارند ولی توجه و دقت به هر یک از این عوامل در حین خرید موضوع مهمی‌است. شما با مراجعه به وب سایت طب پایتخت می‌توانید به ویژگی و مشخصات هر یک از محصولات دسترسی داشته باشید و به مقایسه آن‌ها بپردازید. وجود داشتن امکان فیلتر و طبقه بندی محصولات بر اساس قیمت یا تاریخ تولید از دیگر مزایای این وب سایت به شمار ‌می‌آید.

بعد از بررسی و انتخاب محصول مورد نظر خود در وب سایت پایتخت می‌توانید اقدام به سفارش و خرید محصول کنید. خرید آنلاین از وب سایت طب پایتخت سبب می‌شود که بتوانید محصول مورد نظر خود را از برند‌های مختلف که حتی در شهر شما نمایندگی هم ندارد؛ در کمترین زمان ممکن تهیه کنید چرا که امکان ارسال سریع محصول از طریق این سایت وجود دارد. با خرید از طریق وب سایت طب پایتخت شما می‌توانید یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه کنید؛ چون ویژگی‌های ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش برای همه محصولات در این وب سایت وجود دارد.

نکات استفاده از دستکش نایلونی

دستکش یکی از محصولات پرکاربرد در مراکز درمانی است که برای محافظت هرچه بیشتر از انتقال بیماری بین بیمار‌ها و همچنین انتقال آلودگی و بیماری از مریض به دکتر می‌شود؛ ولی دستکش‌های یکبار مصرف نایلونی، نمی‌تواند این قابلیت را اعمال کند و نمی‌توان از آن به این منظور استفاده کرد.

این دستکش‌ها یکبار مصرف هستند و بعد از مصرف باید حتما تعویض شوند.

در صورتی که خراشی در سطح دستکش ایجاد شد باید ان را تعویض کنید چرا که به دلیل کم بودن ضخامت این نوع دسنکش‌ها امکان پاره شدن کامل در اثر یک خراش ساده هم بسیار بالاست.

با توجه به ضخامت و استحکام کم دستکش‌های نایلونی یکبار مصرف، تنها می‌تواند در محیط‌هایی با درصد خطر کم کاربرد داشته باشد و در صورتی که در محیط‌های پر خطر مثل اتاق عمل فعالیت داشته باشید باید از انواع دیگر دستکش‌ها که ضخامت بیشتری دارند استفاده کنید.

سخن پایانی

دستکش‌ها انواع و اقسام گوناگونی دارند که یکی از محبوب‌ترین انواع آن‌ها دستکش‌های نایلونی است. این دستکش‌ها ضخامت بسیار کمی‌دارند که این ویژگی شان سبب شده راحتی زیادی در حین استفاده برای فرد ایجاد کند و استفاده از آن در زمان نسبتا زیاد برای فرد اذیت کننده نباشد. از دستکش‌های یکبار مصرف نایلونی، تنها در مراکز درمانی استفاده نمی‌کنند بلکه در محیط‌های دیگر نظیر رستوران‌ها و مراکز پرورش گل و گیاه نیز از آن‌ها استفاده می‌شود حتی در زمان همه گیری بیماری کرونا توصیه زیادی به استفاده از دستکش‌های نایلونی در محیط‌های عمو‌می‌ می‌شد که جایگزین مناسبی در برابر استفاده بی رویه و زیاد از حد محلول‌های ضد عفونی کننده دست به شمار ‌می‌آیند. در خرید دستکش نایلونی باید به تفاوت بین انواع مختلف آن‌ها دقت کرد و سایز و ضخامت دستکش از موارد مهمی‌هستند که در قیمت دستکش نایلونی نوسان ایجاد می‌کنند.