محلول ضد عفونی کننده دست

تومان - تومان

خرید محلول ضد عفونی کننده دست از طب پایتخت

رعایت بهداشت فردی از جمله استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست از بروز و گسترش بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. هر ساله در سرتاسر جهان به دلیل عدم رعایت بهداشت مرگ و میر زیادی رخ می‌دهد به همین دلیل استفاده از ژل ضد عفونی کننده دست اهمیت پیدا می‌کند. دست‌ها به دلیل تماس داشتن با محیط‌های مختلف در طول روز و همچنین تماس مستقیمی‌که با غذا دارند یکی از راه‌های مهم برای انتقال الودگی و بیماری به بدن به شمار می‌آ ید بنابراین ضدعفونی و رعایت بهداشت دست‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در ادامه به بررسی محلول ضدعفونی کننده دست و انواع و اقسام موجود آن می‌پردازیم.

انواع محلول ضد عفونی کننده دست

محلول‌های ضد عفونی کننده دست به دلیل کاربرد گسترده ای که دارند در انواع و اقسام گوناگونی وجود دارند به خصوص در زمان بیماری کرونا و پاندمی ‌همه گیر این بیماری استفاده از این محصول به شدت گسترش یافت. در حالت کلی دو نوع محلول ضد عفونی کننده وجود دارد که طبقه بندی ان‌ها بر اساس فرمولاسیون ساخت و موارد اولیه موجود در ساختار ان است در واقع به دو نوع کلی زیر طبقه بندی میشود:

·محلول ضد عفونی کننده با الکل

این مواد به دلیل آسانی در دسترسی محبوبیت زیادی برای ضدعفونی دست‌ها پیدا کرده است. به دلیل قدرت پاک کنندگی بالا و از بین بردن باکتری‌های موجود در سطح پوست دست؛ استفاده از محلول‌های الکی در مقایسه با اب و صابون گسترش پیدا کرده است. نکته مهمی‌که در حین استفاده از این نوع ضد عفونی کننده‌ها باید به یاد داشته باشید این موضوع است که باید با جریان هوا خشک شود و از مالش دادن دست‌ها به هم بلافاصله بعد از استفاده باید پرهیز کنید در غیر این صورت قدرت ضدعفونی کننده کاهش می‌یابد.

محلول ضد عفونی کننده بدون الکل

با توجه به اینکه در زمان قرنطینه و کرونا استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده گوناگون به منظور راهی برای جلوگیری از گسترش صعودی این بیماری گسترش یافت؛ انواع و اقسام گوناگونی از محلول‌ها به این منظور استفاده شد. ماده فعال در محلول‌های بدون الکل بنزالکونیوم کلرید است که غیر قابل اشتعال است و اگر در غلظت کم باشد نسبتا غیر سمی‌است البته ممکن است این ماده تاثیر گذاری یکسانی نسبت به همه انواع میکروب‌ها ندارد. به دلیل اینکه این نوع محلول‌ها به طور کامل توسط سازمان بهداشت جهانی مورد تایید قرار نگرفته است در بین عموم نیز هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است و عمده استفاده مردم برای ضدعفونی از انواع الکی آن می‌باشد.

نکات استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست

با توجه به تفاوت در فرمولاسیون انواع مختلف محلول ضد عفونی کننده دست ممکن است در برخی از افراد ایجاد حساسیت یا آلرژی پوستی کنند.

در صورت بروز حساسیت و قرمزی در دست‌ها استفاده از آن محلول ضد عفونی کننده را قطع کنید و در صورتی که علایم بعد از چند روز روند بهبودی خود را طی نکرد؛ به پزشک مراجعه کنید.

استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده باید بر اساس نوع آلودگی و کاربردی باشد که از محصول انتظار دارید؛ برای مثال در محیط‌هایی مثل بیمارستان که اغلب آلودگی‌ها به دلیل تماس با سطح محیط یا وجود آلودگی در اتاق عمل است؛ محلول‌های الکلی ضد عفونی کننده میتوانند موثر باشند. در صورتی که افراد به منظور ضدعفونی و پاک کردن چربی یا آلودگی‌هایی در سطح بالاتر بخواهند اقدام کنند در این صورت محلول‌های الکی و حتی غیر الکی عملکرد چندان قابل قبولی ندارند و باید بر اساس نوع آلودگی ماده ضد عفونی کننده مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در صورتی که از نوع خاصی از محلول های ضد عفونی کننده که حاوی نرم کننده هستند استفاده کنید؛ این باعث می‌شود از خشک شدن و ترک برداشتن پوست دست در مدت زمان طولانی استفاده از محلول ضد عفونی کننده جلوگیری شود.

خرید محلول ضد عفونی کننده دست

امروزه به دلیل افزایش بیماری‌های واگیر دار در سطح جهان رعایت بهداشت فردی و عمومی‌ به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است؛ به همین دلیل استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست نه تنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بلکه در همه جا از محل کار یا خانه‌ها نیز وجود دارد حتی در زمان همه گیر شدن بیماری کرونا اکثر افراد این محلول‌ها را همیشه به همراه خود داشتند. استفاده از ژل ضدعفونی کننده تنها به مراکز درمانی نمی‌شود و به صورت عمده و خرده افراد به خرید این محصول نیاز دارند.

شما با مراجعه به وب سایت طب پایتخت می‌توانید به خرید آنلاین محصول مورد نظر خود بپردازید. در وب سایت طب پایتخت شما با استفاده از فیلتر و دسته بندی‌های مختلفی که از امکانات منحصر به فرد این سایت است به سرعت می‌توانید محصول مورد نظر خود را بیابید. از امکانات دیگر سایت می‌توان به امکان مقایسه محصولات مختلف از نظر قیمت یا ویژگی‌ها نیز اشاره کرد؛ که همه این‌ها باعث می‌شود شما خرید محلول ضد عفونی کننده دست، مطمئن از وب سایت طب پایتخت داشته باشید. اصالت کالا و ضمانت پس از فروش نیز از عواملی است که با خرید از این سایت می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت محلول ضد عفونی کننده دست

با توجه به گسترش استفاده از ژل ضد عفونی کننده دست در سال‌های اخیر انواع مختلفی از آن در بازار وجود دارد که از نظر قیمت باهم تفاوت دارند. مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت محلول ضد عفونی کننده دست:

  • کارخانه تولیدکننده
  • نحوه بسته بندی
  • حجم محلول
  • فرمولاسیون ساخت و مواد استفاده شده
  • تولید محلول ضد عفونی کننده در داخل یا خارج از کشور

سخن پایانی

یکی از کاربردی ترین محصولات برای رعایت بهداشت فردی و جمعی و کاهش خطر بیماری‌های واگیر دار استفاده از مواد ضد عفونی کننده است. امروزه محلول‌های ضد عفونی کننده با فرمولاسیون‌های گوناگون و در حجم و بسته بندی‌های مختلف وجود دارد که قیمت ژل ضد عفونی کننده دست با توجه به همه این عوامل متغیر می‌باشد. شما با مراجعه به وب سایت طب پایتخت و بررسی ویژگی هر یک می‌توانید اقدام به خرید ژل ضد عفونی کننده دست مورد نظر خود را خریداری کنید.