روپوش پزشکی

تومان - تومان

خرید روپوش بیمارستانی باکیفیت و قیمت مناسب

روپوش بیمارستانی به نوعی لباس گفته می‌شود که توسط پزشکان، جراحان و پرستاران مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این روپوش از دیرباز به عنوان اصلی‌ترین پوشش این افراد در نظر گرفته شده است. روپوش پزشکی از افراد در مقابل آلودگی‌های احتمالی که ممکن است از بیماران منتقل شود محافظت می‌نماید.

رنگ مورد استفاده برای روپوش‌های بیمارستانی اکثراً سفید است؛ زیرا در صورتی که روپوش با رنگ سفید توسط رنگ یا مواد دیگر آلوده شود می‌توان با کمک مواد شوینده مانند وایتکس اثرات رنگ را از روپوش سفید به صورت کامل از میان برد. البته در حال حاضر رنگ‌های مختلفی از روپوش‌های پزشکی، تولید شده و به فروش می‌رسند. استفاده از روپوش در رنگ‌های مختلف به سبب یکنواختی اونیفرم پزشک با کادر بیمارستان یا کلینیک صورت می‌گیرد. همچنین باعث جلب نظر بیمار و همچنین ایجاد زیبایی بصری در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها می‌شود.

 روپوش پزشکی

برای خرید روپوش بیمارستانی لازم است به فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی مراجعه نمایید. این فروشگاه‌ها طیف وسیعی از رنگ‌ها و مدل‌های متنوع این محصول را به فروش می‌رسانند. شما می‌توانید به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کرده و روپوش مناسب با سایز و رنگ دلخواه خود را خریداری نمایید. این کار ممکن است باعث صرف زمان زیادی برای پیدا کردن فروشگاه معتبر و تحمیل هزینه‌هایی ناشی از رفت ‌و آمد برای خرید این محصول شود.

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی، فروشگاه‌های آنلاین برای خرید انواع روپوش‌های پزشکی ایجاد شده‌اند؛ بنابراین برای خرید این محصول، دیگر نیازی به مراجعه و خرید حضوری از فروشگاه نخواهید داشت. بلکه می‌توانید به صورت اینترنتی فروشگاه‌های مختلف روپوش پزشکی را مقایسه کرده و محصول مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و بدون صرف هزینه و زمان اضافی خریداری نمایید.

برای خرید روپوش بیمارستانی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید، علاوه بر توجه به قیمت روپوش بیمارستانی لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • به سایز و مدل روپوش دقت کنید.
 • روپوش‌های پزشکی را از میان اجناس باکیفیت و مرغوب انتخاب نمایید؛ زیرا این روپوش‌ها در تماس دائمی با انواع آلودگی و میکروب‌ها بوده و به طور دائمی شستشو می‌شوند؛ بنابراین در صورتی که جنس خوبی نداشته باشند طول عمر کوتاهی داشته و خیلی زود دچار پوسیدگی می‌شوند.
 • ممکن است هنگامی که روپوش‌های پزشکی با آب گرم شسته می‌شوند، از سایز اولیه خود مقداری بزرگ‌تر یا کوچک‌تر شوند. هنگام خرید روپوش این نکته را در نظر داشته و لباسی متناسب انتخاب نمایید.
 • بهتر است هنگام خرید یا سفارش دوخت روپوش‌های بیمارستانی به جدول اندازه‌های این لباس دقت کنید. در این جدول تمام اندازه‌های مناسب برای سایزهای خیلی کوچک، کوچک متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ درج شده است. اندازه‌های خود را از جدول یادداشت نموده و ضمن در نظر داشتن قیمت روپوش بیمارستانی، این محصول را متناسب با سایز خود خریداری نمایید.
 • برای اطمینان از جنس روپوش، ضمن خرید آن از فروشگاه‌های معتبر، به اطلاعاتی که در مورد جنس روپوش که در قسمتی از آن درج شده است دقت نمایید.

قیمت روپوش بیمارستانی

به طور کلی قیمت انواع مختلف روپوش‌های پزشکی تحت تأثیر جنس این محصولات قرار دارند. نوع دوخت نیز در قیمت‌گذاری این محصولات تأثیر بسزایی دارد؛ بنابراین در صورتی که روپوش‌های بیمارستانی از پارچه‌های درجه یک و توسط دستگاه‌های مجهز، باکیفیت بالا دوخته شده باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت؛ زیرا این روپوش‌ها طول عمر بالا داشته و در اثر شستشوی مکرر، پوسیده نمی‌شوند.

روپوش‌های پزشکی معمولاً از جنس پنبه یا پلی‌استر می‌باشند. این پارچه‌ها در مقابل آسیب‌دیدگی مقاوم بوده و به کار بردن آن در دوخت روپوش‌های بیمارستانی، سبب راحتی کاربر می‌شود. بسته به نوع پارچه، قیمت‌گذاری این روپوش‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

از دیگر مواردی که در قیمت‌گذاری روپوش بیمارستانی تأثیر فراوانی دارند می‌توان به مدل دوخت، مردانه و یا زنانه بودن آن، رنگ‌بندی، ساده یا سفارشی بودن، دکمه‌دار یا زیپ‌دار بودن و ... اشاره نمود. لازم به ذکر است نوسانات بازار فروش در تعیین قیمت این محصولات بی‌تأثیر نیستند.

بهترین روپوش پزشکی

در حال حاضر برندهای مختلفی نسبت به دوخت روپوش‌های پزشکی در سایزها و مدل‌های مختلف اقدام نموده‌اند. در صورتی که این محصولات را از میان برندهای صاحب نام و معتبر انتخاب نمایید، از کیفیت این روپوش‌ها اطمینان داشته و می‌توانید این محصولات را به مدت طولانی‌تر استفاده نمایید؛ اما در صورتی که روپوش‌های بیمارستانی از برند نامعتبر بوده و از مواد بی‌کیفیت در دوخت آن استفاده شود، امکان پوسیدگی، تغییر رنگ و تولید کرک در آن وجود داشته و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، دیگر قابل پوشیدن نخواهد بود؛ بنابراین هنگام خرید انواع مختلف این روپوش، به برند تولیدکننده آن دقت بالایی داشته باشید. برخی از معتبرترین برندهای تولیدکننده روپوش بیمارستانی عبارت‌اند از:

 • آیدا
 • دنا
 • کیمیا
 • خضرا
 • فراورک
 • سینا

مشخصات روپوش بیمارستانی خوب

از مشخصات روپوش‌های بیمارستانی خوب و باکیفیت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. روپوش خوب از پارچه درجه یک دوخته شده و بنابراین نگرانی بابت آسیب و کاهش کیفیت آن در صورت شستشوی روزانه نخواهید داشت.
 2. روپوش با کیفیت، دوخت مناسب دارد.
 3. روپوش خوب در اندازه‌های استاندارد برش می‌خورد.
 4. شرکت تولیدکننده روپوش نسبت به کیفیت محصول تولید خود، تعهد دارد.
 5. روپوش خوب، روپوشی است که تن خوری خوبی داشته باشد.
 6. روپوش باید متناسب با شأن و مقام حرفه‌ای پزشک دوخته شده باشد.
 7. طراحی روپوش طوری باشد که شخص بتواند وظایف خود را به سهولت انجام دهد.
 8. روپوش باید سایز مناسب داشته و به اندازه‌ای بلند باشد تا بتواند قسمت‌های شکم، قفسه سیه و پشت را پوشش دهد.
 9. روپوش بیمارستانی باید نقش مؤثری در تأمین ایمنی کاربر داشته باشد.
 10.  روپوش باید دارای جیب باشد تا کاربر بتواند لوازم مورد نیاز خود را در این قسمت حمل نماید.

جمع بندی

روپوش‌های پزشکی نقش مؤثری در افزایش ایمنی و همچنین راحتی کاربران دارند؛ بنابراین لازم است دارای جنس باکیفیت بوده و افراد در طول استفاده از آن آسایش داشته باشند. این کار باعث می‌شود تا با تمرکز بیشتر وظایف خود را انجام داده و از عدم ایجاد آسیب و بیماری از طریق انتقال آلودگی‌ها آسوده‌ خاطر باشند. به همین دلیل لازم است این محصولات را از مراکز و فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید.

فروشگاه تجهیزات پزشکی طب پایتخت، یکی از مراکز معتبری است که در زمینه فروش انواع تجهیزات پزشکی فعالیت دارد. در این فروشگاه علاوه بر فروش محصولات معتبر ایرانی، انواع تجهیزات پزشکی با برند خارجی معتبر نیز به فروش می‌رسد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه، تجهیزات متنوع پزشکی از جمله روپوش بیمارستانی متنوع زنانه و مردانه را مشاهده کرده و با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید. محصول خریداری شده، ظرف مدت زمان کوتاهی برایتان ارسال خواهد شد.