عصا

تومان - تومان

استفاده و خرید عصا طبی

 

عصا طبی یک وسیله کمکی برای پیاده‌روی است که راه رفتن را ایمن و راحت‌تر می‌کند. افراد می‌توانند با خرید عصا طبی، تحرک و سرعت خود را بهبود بخشند. عصا طبی به طور ویژه متناسب با افرادی طراحی شده است که مشکلاتی از قبیل بینایی، تعادلی و یا حرکتی دارند. علاوه بر مواردی که فرد دچار مشکل جسمانی است، می‌توان با خرید عصای طبی، از آن به عنوان یک وسیله کمکی برای کوهنوردی یا پیاده‌روی در جهت حفظ چابکی، ثبات و استقامت استفاده کرد. در چنین مواردی، عصا طبی می‌تواند فشار تحمیل‌شده به زانو را کاهش دهد. در بعضی موارد برای بهبودی کامل پس از عمل جراحی و یا آسیب ناشی از تصادف و سایر علت‌ها، خرید عصا طبی به شکل ویژه‌ای به افراد پیشنهاد می‌شود.

به هنگام خرید عصا طبی بایستی ملاحظاتی را در نظر داشت تا علاوه بر طراحی خوب، عصا طبی بتواند وزن‌های مختلف را تحمل کند، به هنگام گرفتن در دست راحت باشد و بتوان از آن در سطوح مختلف (پله‌ها، سطوح شیبدار و غیره) استفاده کرد. عصا طبی ممکن است پایه‌ای نوک‌تیز داشته باشد، در حالی که برخی دیگر دارای پایه شاخکی هستند. برای راحتی استفاده از عصا طبی، برخی از آنها قابلیت تا شدن دارند. برای خرید عصا طبی باید فروشگاهی را انتخاب کرد که متخصصان بهداشتی باتجربه، بتوانند در مورد روش صحیح استفاده از آنها توصیه‌های لازم را به خریداران بکنند. در همین راستا متخصصان بهداشتی و به‌خصوص داروسازان باید در این زمینه آموزش ببینند.

نکات مهم هنگام خرید عصا طبی

اگر قصد خرید عصا طبی دارید، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • نوع عصا: طرحی را انتخاب کنید که میزان پایداری خوبی را در قبال نیاز شما ارائه دهد.
  • طراحی: نوع دسته، وزن عصا طبی و تنظیمپذیری آن را به دقت بررسی کنید. با توجه به نیازتان، در مورد انتخاب نوع پایه (نوک‌تیز یا شاخکی) و همچنین تاشو بودن عصا طبی بپرسید. مطمئن شوید که عصا طبی مورد نظرتان با قد و وزن شما مناسب است.
  • مواد استفاده شده: مطمئن شوید که دستگاه از مواد باکیفیت و بادوامی ساخته شده است.

انواع عصا طبی

عصا طبی نوک‌تیز

عصا طبی نوک‌تیز رایج‌ترین عصا طبی مورد استفاده توسط افراد است که عمدتاً افرادی آن را خریداری می‌کنند که مشکل فیزیکی و جسمانی حادی ندارند و یا مشکل آنها بعد از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

عصا طبی پایه شاخه‌ای

عصا طبی پایه شاخه‌ای می‌تواند سه یا چهار ‌پایه داشته باشد و در راستای حفظ تعادل، نسبت به عصا طبی نوک‌تیز کمک بیشتری به افراد ‌می‌کند. عصا طبی چهارشاخه‌ای، بیشترین استفاده و کاربرد را در این گروه داراست. هنگام خرید عصا طبی چهارشاخه‌ای، می‌توانید انتخاب کنید که پایه آن بزرگ و یا کوچک باشد. پایه بزرگ برای کسانی مفیدتر است که برای برقراری تعادل به کمک بیشتری نیاز دارند.

عصا طبی تاشو

عصا طبی تاشو به گونه‌ای طراحی شده است که به اندازه کافی جمع و جور شوند و به راحتی در یک کیف دستی قرار بگیرند. این نوع از عصاها قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارا هستند.

عصا طبی صندلی‌دار

عصا طبی صندلی‌دار به یک صندلی مستحکم پزشکی مجهز است که هر زمان که کاربر نیاز به استراحت و نشستن داشته باشد، می‌تواند آن را باز کند.

قیمت عصا طبی

در بازار امروز، برای خرید عصا طبی گزینه‌های زیادی وجود دارد. کمترین قیمت عصا طبی، در حدود 200 هزار تومان است. اما اگر به دنبال خرید عصا طبی برای اهداف پزشکی هستید یا به عبارت دیگر، نیاز به عصایی دارید که علاوه بر تسهیل فعالیت بدن بتواند به شما در راستای بهبود جسمانی بدنتان کمک کند، شاید چیزی در حدود 1 میلیون تومان بایستی هزینه کنید. اگرچه عصاهایی وجود دارند که در طراحی آنها مواد عتیقه و سفارشی به کار رفته و بسیار گران‌تر هستند. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند بر قیمت عصا طبی تاثیرگذار باشند. در ادامه لیستی از این موارد آورده شده‌اند:

  • شکل پایه عصا طبی
  • تجهیز به چرخ
  • تجهیز به صندلی تاشو
  • قابلیت تاشوندگی
  • تجهیز به بند مچی
  • جنس عصا طبی

نتیجه‌گیری

افراد زیادی وجود دارند که دارای ناتوانی‌های فیزیکی هستند و به یک عصا طبی نیاز دارند تا بتوانند به طور مستقل حرکت کنند. برخی از افراد قبل از خرید عصا طبی نیازی به نسخه پزشک ندارند و میتوانند با خرید عصا طبی، خود را درمان کنند (افرادی که شکستگی جزئی دارند). خرید عصا طبی، خطر زمین خوردن را به ویژه در بیماران مسن کاهش می‌دهد و در نتیجه از آسیب‌های وارده به اسکلت بدن و عضلات جلوگیری می‌کند.