دستگاه تنفس مصنوعی

تومان - تومان

خرید دستگاه تنفسی مصنوعی با بهترین قیمت بازار

دستگاه تنفس مصنوعی، نمونه‌ای از تجهیزات پزشکی است که به‌منظور تکمیل عملکرد تنفسی بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه می‌تواند فرآیند تهویه مصنوعی یا مکانیکی را، در مواقعی که فرد با اختلالات یا ایست تنفسی مواجه می‌شود، انجام دهد؛ به عبارت دیگر دستگاه تنفس مصنوعی خانگی زمانی به کار می‌رود که تنفس طبیعی بیمار، برای تأمین اکسیژن موردنیاز، کافی نباشد. برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات کاربردی درباره نکات و نحوه خرید دستگاه تنفس مصنوعی، در ادامه با طب پایتخت همراه باشید.

خرید دستگاه تنفس خانگی برای مواقعی که فرد در تأمین اکسیژن از طریق تنفس طبیعی، با مشکل و اختلال مواجه می‌شود، امری ضروری است. همچنین دستگاه تنفس مصنوعی می‌تواند از شش‌ها و مجاری تنفسی تا زمانی که عملکرد طبیعی خود را بازیابند، محافظت کند. زمینه‌های مختلفی برای نیاز به اکسیژن مصنوعی وجود دارد؛ به عنوان مثال در شرایط زیر، لازم است که نسبت به خرید دستگاه تنفس خانگی، اقدام کنید:

 • مراقبت‌های اورژانسی

در این شرایط، باید اکسیژن لازم را با توجه به شرایط بیمار، تأمین کنید؛ استفاده از سیستم‌های تنفس مصنوعی قابل حمل و نقل، در شرایط اورژانسی، نمونه‌ای کاربردی است.

 • پس از عمل جراحی

با توجه به وضعیت بیمار، پس از عمل جراحی ممکن است که اکسیژن کافی برای ترمیم بافت‌ها فراهم نشود؛ در چنین شرایطی استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی می‌تواند به جبران کمبود اکسیژن، کمک کند.

 • بیماری‌های تنفسی

این مورد یکی از رایج‌ترین دلایل خرید دستگاه تنفس مصنوعی محسوب می‌شود؛ این دستگاه‌ها می‌توانند به طور ویژه اکسیژن‌رسانی را به بیمارانی با ناراحتی تنفسی انجام دهند و از بروز آسیب‌های جدی، جلوگیری کنند. درواقع دستگاه تنفس خانگی می‌تواند تأثیرات مثبتی روی بیماری‌هایی مانند انسداد ریه و...، داشته باشد. همچنین با استفاده از این دستگاه می‌توان عمل دفع کربن دی اکسید را به طور مطلوب امکان‌پذیر کرد که از بروز اختلالات عضلانی، جلوگیری می‌کند.

 • کوید 19

همانطور که می‌دانید این بیماری با درگیرکردن شش‌ها، منجر به دشوار شدن تنفس در بیماران می‌شود؛ بنابراین بااستفاده از دستگاه تنفس مصنوعی، می‌توان کمبود اکسیژن بیماران را جبران نمود.

در تهیه دستگاه تنفس مصنوعی خانگی به چه نکاتی توجه کنیم؟

رعایت برخی نکات هنگام خرید دستگاه تنفس مصنوعی، می‌تواند خریدی رضایت‌بخش و تأثیرات درمانی بهتری به شما ارائه کند. در ادامه به بیان برخی از این نکات خواهیم پرداخت:

عملکرد دستگاه

به‌طورکلی دو نوع دستگاه تنفس مصنوعی بر اساس نحوه عملکرد وجود دارد:

 1. دستگاه تنفس تهاجمی

در این نوع دستگاه‌ها، اکسیژن از طریق لوله، مستقیماً به نای بیمار وارد می‌شود. این نوع اکسیژن‌رسانی در موارد وخیم‌تر به کار می‌رود و کمی ریسک‌پذیر است.

 1. دستگاه تنفس غیرتهاجمی

دستگاه‌های تنفس غیرتهاجمی به لوله‌گذاری نیازی ندارند و اکسیژن را از طریق ماسکی که روی دهان یا بینی بیمار قرار می‌گیرد، با شرایط بهینه به سیستم تنفسی بیمار، وارد می‌کنند.

البته هدف استفاده از هر دو نمونه از این دستگاه‌ها، حمایت از تنفس طبیعی و پشتیبانی شش‌ها است، اما در نحوه عملکرد تفاوت‌هایی دارند که بر اساس شرایط و وضعیت بیمار، باید مناسب‌ترین نمونه برای درمان استفاده شود.

نحوه تنظیم دستگاه

دستگاه‌های تنفس مصنوعی عموماً خطرناک نیستند، اما اگر پارامترهای مختلف آن را به‌درستی تنظیم نکنید، ممکن است کمی با مشکل مواجه شود. به عنوان مثال: تنظیم نادرست میزان مد یا ناهماهنگی تنفس بیمار و تهویه دستگاه، می‌تواند منجر به مشکلات جدی برای بیمار شود. ازاین‌رو لازم است که نحوه کارکرد دستگاه را از مشاوران فروش بخواهید و درباره نحوه تنظیم پارامترها، به خوبی کسب اطلاعات کنید.

امکانات و آلارم

درواقع امکانات قابل‌ارائه در دستگاه تنفس مصنوعی باید پاسخگوی نیاز بیمار به کنترل تنفس باشد. دستگاه باید تعداد تنفس و فشار را کنترل کند و با تنظیم ضربان دم و سطح فشار، از تنفس بیمار پشتیبانی کند. همچنین دستگاه باید هشدارهای بصری و شنوایی برای کمبود یا زیادی فشار دمی، تعداد تنفس، قطع برق، اشکال در منبع گاز و...، داشته باشد.

قیمت دستگاه تنفس مصنوعی

قیمت دستگاه تنفس مصنوعی تخت تأثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود، ازاین‌رو نمی‌توان مقداری دقیق برای قیمت آن بیان نمود. به عنوان مثال: نوع صفحه نمایش، جنس، نوع و توان باتری، برند دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش و...، همگی در تعیین قیمت دستگاه تنفس، تأثیرگذارند.

همچنین باید توجه داشته باشید که دستگاه تنفس خانگی، ملزم به رعایت نکات نگهداری و مراقبت است، ازاین‌رو می‌تواند هزینه‌هایی را دربر داشته باشد؛ بنابراین با توجه به هزینه اولیه، نمی‌توان کل هزینه‌های دستگاه تنفس را مشخص نمود. درواقع هنگام خرید دستگاه تنفس مصنوعی لازم است که عوامل مختلفی ازجمله: هزینه تعمیر، هزینه تعویض قطعات و... را پیش‌بینی کنید.

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع دستگاه تنفس می‌توانید نمونه‌های مختلف را در طب پایتخت موردبررسی قرار داده و یا با مشاوران طب پایتخت، در ارتباط باشید.

بهترین برندهای دستگاه تنفس مصنوعی

کیفیت هر محصولی، مخصوصاً کالاهای حوزه سلامت، از اهمیت بالایی برخوردار است و همه ما تمایل داریم بهترین نمونه‌های موجود را خریداری کنیم. با توجه به بازار امروز و تنوع فناوری ساخت محصولات درمانی، برندهای مختلفی برای دستگاه تنفس مصنوعی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها، ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌کنند و انتخاب آن‌ها، به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی دارد. در ادامه به معرفی نمونه‌هایی از بهترین برندهای دستگاه تنفس خانگی، خواهیم پرداخت:

 • دستگاه تنفس بریس
 • دستگاه تنفس هاف
 • دستگاه تنفس ریشتر
 • دستگاه تنفس ال تی وی
 • دستگاه تنفس رسمد

تمام نمونه‌های دستگاه تنفس خانگی نام برده شده را می‌توانید با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت‌ها در طب پایتخت، به عنوان مرجع معتبر و تخصصی فروش انواع لوازم پزشکی و درمانی، خریداری کنید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید از مشاوران طب پایتخت کمک بگیرید.