دستگاه بخور گرم و سرد

تومان - تومان

خرید دستگاه بخور گرم و سرد

دستگاه بخور رطوبت را به هوای داخل خانه اضافه می‌کند، در طول فصل زمستان اغلب هوای داخل خانه بسیار خشک است و به رطوبت برای کنترل دما نیاز است. فصل زمستان یکی از فصل‌هایی است که مردم بیشترین مصرف را از دستگاه بخور دارند، به‌ویژه در مناطقی که هوای خشک دارند. برخی از دستگاه‌های بخور از مشکلات قابل توجهی برخوردارند، ما در این مقاله نکاتی را برای خرید دستگاه بخور سرد و گرم برای شما آورده‌ایم تا یک خرید هدفمند و مقرون به صرفه داشته باشید.

استفاده از دستگاه بخور هرروز بیشتر می‌شود و دلیل آن پیشرفت این دستگاه‌ها در طول زمان بوده است. در حال حاضر دستگاه‌های بخور سرد و گرم راحت‌تر نگهداری می‌شوند، بی‌صداتر هستند و حتی گردوغبار معدنی سفید را که می‌تواند باعث مشکلات تنفسی شود، حذف کرده‌اند

توصیه ما به شما این است که سطح رطوبت داخل خانه در زمستان را حدود 30 تا 40 درصد نگه دارید. هوای سرد زمستانی رطوبت کمتری را در خود نگه می‌دارد و هنگامی که در داخل خانه گرم می‌شود حتی خشک تر می‌شود و زمینه را برای خشکی پوست، خارش پوست، حملات سینوسی، خشکی چشم و موارد مشابه فراهم می‌کند. پس خرید دستگاه بخور سرد و گرم یکی از اقدامات ضروری خانه است.

برای خرید دستگاه بخور سرد و خرید دستگاه بخور گرم به فضای خانه خود و نوع نیازی که دارید توجه کنید. این دستگاه انواع مختلفی دارد. دستگاه‌های بخور رومیزی و کنسولی از نوع گرم، سرد و یا هردو ویژگی هستند که هم هوای خانه را پاکیزه می‌کند و هم رطوبت گرم و سرد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای خرید دستگاه بخور سرد و گرم به نوع آن توجه کنید دستگاه‌های بخور قابل‌حمل می‌تواند یکی از لوازم ضروری و رایج در خانه باشند. برای خرید دستگاه بخور می‌توانید به فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی مراجعه کنید و یا به صورت آنلاین از فروشگاه طب پایتخت انواع مختلف با قیمت های متفاوت خریداری کنید.

در تهیه دستگاه بخور گرم به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد با توجه به انواع مختلف دستگاه‌های بخور سرد و گرم بهتر است در خرید آن به نکاتی توجه کنید. قبل از هر چیز این نکته را بدانید که برای اتاق‌های کوچک و متوسط، دستگاه‌های بخور رومیزی کم‌هزینه‌ترین گزینه هستند، اما مخازن کوچک آن‌ها نیاز به پر کردن مکرر دارندبرای فضاهای بزرگ، مدل‌های کنسول بهترین هستند زیرا هوای مرطوب زیادی تولید می‌کنندآن‌ها همچنین مخازن آب بزرگ‌تری دارند، بنابراین نیازی نیست مدام پر شونداما به دلیل اندازه و وزن آن‌ها در هنگام پر بودن، ممکن است جابه‌جایی آن‌ها سخت باشد.

به نکات زیر توجه کنید:

1- به این فکر کنید که برای چه مکانی می‌خواهید خرید کنید. ممکن است بخواهید از کاربردی که دستگاه بخور برای فضای شما دارد و فقط بزرگ‌ترین دستگاه بخور موجود را تهیه کنید؛ اما این راه خوبی نیست. با این کار با رطوبت بیش از حد در هوا مواجه می‌شوید و این می‌تواند باعث ایجاد کنه‌های گردوغبار و کپک‌ها شود و واکنش‌های آلرژیک برای شما ایجاد کند.  فقط دستگاه بخور را با خروجی رطوبت برای آنچه نیاز دارید تهیه کنید.

2 - سهولت استفاده نیز مهم استشما یک دستگاه بخور می‌خواهید که به راحتی جابجا شود، چه مدل رومیزی باشد و چه مدل کفی در زمان خرید دستگاه بخور سرد و گرم به نوع فتیله و مدت زمانی که باید آن را تعویض کنید دقت فرمائید، زیرا بسته به مدل دستگاه بخور و میزان کارکرد دستگاه متفاوت است. به دستگاه‌هایی که نمایش‌های واضح سطح رطوبت و تنظیمات را دارند دقت کنید. پس در هنگام خرید از فروشگاه آنلاین پایتخت حتماً به ویژگی‌های دستگاه بخور سرد و گرم توجه کنید.

3 – به رطوبت سنج در دستگاه بخور توجه کنید. تقریباً نیمی از دستگاه‌های بخور دارای رطوبت‌ سنج هستند که وقتی دستگاه به میزان رطوبت تعیین‌شده می‌رسد، دستگاه خاموش می‌شود. این ویژگی بیشتر در دستگاه‌های بخور سرد و گرم که برای اتاق‌های بزرگ طراحی شده‌اند، دیده می‌شود. پس حتماً توجه کنید که کدام مدل‌ها دارای رطوبت سنج هستنداگر دستگاه شما ندارد، یک رطوبت‌سنج بخرید تا سطح رطوبت اتاقتان را کنترل کند

4 - در نظر بگیرید که چقدر تمیز کردن مورد نیاز استتمیز کردن برخی از دستگاه‌های بخور آسان‌تر از سایرین است، بنابراین امتیاز راحتی هر مدل را در رتبه‌بندی‌های دستگاه‌های بخور بررسی کنید تا ببینید هنگام انتخاب یک مدل، مایلید از چه دستگاهی استفاده کنید. به طور کلی، شما نیاز به تخلیه، شستشو و خشک کردن روزانه دستگاه بخور دارید پس دستورالعمل های سازنده را برای تمیز کردن روزانه بخوانید.

مزایای خرید دستگاه بخور سرد

دستگاه‌های بخور گرم که به عنوان بخارساز نیز شناخته می‌شوند، معمولاً ارزان‌ترین گزینه شما هستندآن‌ها از یک عنصر گرمایش برای جوشاندن آب و ایجاد یک غبار گرم استفاده می‌کنند، به این معنی که انرژی بیشتری نسبت به مدل‌های بخور سرد مصرف می‌کننداما هنگامی که دما کاهش می‌یابد، ممکن است ترجیح دهید یک بخار گرم در خانه خود به جای یک بخارسرد داشته باشید.

 دستگاه‌های بخور گرم می‌توانند باعث متورم شدن مجرای بینی و سخت‌تر شدن تنفس شوند، بنابراین طبق گفته FDA، نباید از آن‌ها برای تسکین علائم سرماخوردگی استفاده کرد. از مرطوب کننده گرم برای کودکان استفاده نکنید، زیرا مخزن دستگاه بخور حاوی آب داغ است که در صورت بالا آمدن یا نشتی رطوبت، می‌تواند پوست را بسوزاند

کاربرد دستگاه بخور گرم

·گرم شدن محیط و صرفه جویی در انرژی

·بخار تمیز و پاک

·کاهش تعداد عفونت ها

·کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا

مزایای خرید دستگاه بخور گرم

بیشترین تقاضای مردم برای خرید، دستگاه بخور سرد است.  به گفته سازمان غذا و دارو، اگر سرما خورده اید، یک مرطوب کننده خنک کننده می‌تواند به کاهش تورم در مجاری بینی کمک کند و تنفس را برای شما آسان تر کند.

 دو نوع دستگاه بخور سرد وجود دارد: تبخیری و اولتراسونیک.

 مدل‌های تبخیری از یک فن برای دمیدن هوا از طریق فتیله مرطوب استفاده می‌کنند و هوا خنک می‌شود و رطوبت را از فتیله می‌گیرد مرطوب کننده های اولتراسونیک از یک نبولایزر که یک دیافراگم ارتعاشی کوچک است برای ایجاد یک غبار خنک استفاده می‌کننداز آنجایی که هیچ فنی وجود ندارد، مدل‌های اولتراسونیک معمولاً بدون صداتر هستند

کاربرد کلی دستگاه بخور سرد

·برای جلوگیری از ویروس های موجود در هوا

·کاهش خرو پف در زمان خواب

·جلوگیری از خشکی پوست

·کاهش علائم آلرژی

·جلوگیری از آسیب لوازم چوبی

·کاهش آلودگی هوا

قیمت دستگاه بخور

با توجه به اینکه دستگاه بخور سرد و گرم انواع مختلفی دارد قیمت های آن هم متفاوت است. قیمت دستگاه بخور سرد و گرم به عوامل مختلفی مثل کشور سازنده بستگی دارد. قیمت یک دستگاه بخور سرد و گرم می‌تواند با توجه به کاربردهایی مثل ریموت کنترل، حداکثر خروجی هوا، نوع صفحه نمایش متفاوت باشد. یکی از عواملی که در قیمت دستگاه بخور سرد و گرم تاثیرگذار است توان موتور و حجم مخزن است.

به دلیل اینکه دستگاه‌های بخور از لوازمی هستند که در خانه بسیار کاربردی می باشند، در زمان خرید دستگاه بخور به گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنید تا خیالتان بعد از خرید راحت باشد. قیمت دستگاه‌های بخور سرد بسیار گرانتر از قیمت دستگاه بخور گرم است.

بهترین برند های دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه‌های بخور می‌توانند یک وسیله عالی و کاربردی برای فضای نشیمن یا اتاق خواب شما باشندبا پمپاژ رطوبت به هوا، می‌توانند به جلوگیری از خشک شدن پوست و مجاری بینی، به ویژه در ماه های زمستان کمک کنند برای گیاهان شما هم مفید است. با این حال، دستگاه بخور می‌تواند با صدای بلند آزاردهنده باشد. همچنین می‌تواند تمیزکردن آن‌ها سخت باشد. به همین دلیل برند دستگاه بخور سرد و گرم بسیار مهم است؛ که در این جا چند تا از بهترین برند ها را به شما معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از:

برندهای وکتو، آنی ساز، سامان، شینوره، ویسان، التراسونیک، امسیک، بریمد، منورا، شیائومی از برندهای معتبر برای خرید دستگاه بخور سرد و گرم هستند که میتوانید در سریع ترین زمان از فروشگاه آنلاین طب پایتخت هر یک از این برند ها را انتخاب به راحتی اقدام به خرید کنید.