ناف بند طبی اطفال

تومان - تومان

ناف بند نوزاد چیست؟

 

نوزادان درواقع با بند ناف، که آنها را از طریق جفت به مادر متصل می­کند، متولد می­­­­­­­­­‌شوند. در رحم، این بند ناف اکسیژن و مواد مغذی را از طریق گره روی شکم به نوزاد می‌رساند. همچنین بند ناف موجب دفع مواد زائد از بدن نوزاد می­شود. پس از تولد، نوزاد می‌تواند به راحتی غذا بخورد، تنفس کند و دفع داشته باشد، بنابراین این بند ناف قطع می­شود. ولی پس از قطع کردن، چند سانت از این بند ناف باقی می‌ماند که به مرور پس از چند روز خشک شده و می‌افتد که نگهداری و مراقبت از آن تا زمان افتادن بسیار حیاتی است.

همانگونه که اشاره کردیم پس از بریدن بند ناف نگهداری از آن بسیار اهمیت دارد. تمیز و خشک نگه داشتن این ناحیه کمک بسیاری در تسریع فرایند خشک شدن و افتادن آن دارد و همچنین مانع از عفونی شدن و آسیب رسیدن به کودک می‌شود. به همین منظور بهترین و اطمینان بخش‌ترین روش برای مادران تازه، استفاده از ناف بند نوزاد است. ناف بند نوزاد به منظور استریل کردن و خشک نگه داشتن ناف نوزاد تازه متولد شده استفاده می‌شود. خرید ناف بند نوزاد باید قبل از تولد او و در اولویت خرید وسایل نوزاد باشد، زیرا استفاده از آن از اولین دقایق زمان تولد تا افتادن بند ناف بسیار ضروری است. و اگر مادر به این نکته بی توجه باشد، امکان عفونت بند ناف و دیرتر خشک شدن آن برای نوزاد افزایش می‌یابد.  و همین موضوع سبب فتق یا بیماری‌های مزمن برای کودک خواهد شد.

چرا از ناف بند برای نوزاد استفاده کنیم؟

در زمان تولد، نوزاد با میزان زیادی از پادتن‌ها، مانند گلبول‌های ایمنی که وظیفه آنها محافظت از نوزاد در برابر عفونت‌های باکتریایی و ویروسی است، در خون خود متولد می‌شود. بنابراین مراقبت از بند ناف و مانع شدن از بروز عفونت نکته بسیار مهمی است. ناف بند نوزاد با پارچه‌ای اغلب کتان یا ابریشمی و بسیار نرم تولید می‌شود که برای استریل و ثابت نگه داشتن بند ناف تا زمان خشک شدن و افتادن بند ناف می‌توان از آن استفاده کرد.

مزیت‌های استفاده از ناف بند نوزاد

  • ناف بند نوزاد از لوازم ضروری نوزاد پس از تولد است که موجب پیشگیری از عفونت بند ناف در نوزاد می‌­شود.
  •  با بستن ناف بند نوزاد، شما به راحتی می‌توانید بدون نگرانی پوشاک نوزاد را تعویض کنید.
  • ناف بند مانع از آسیب و اذیت نوزاد هنگام در آغوش گرفتن می‌شود.
  • این محصول از بهترین مواد اولیه تولید می­شود و احتمال بروز هرگونه خارش یا حساسیت برای نوزاد را ندارد.
  • مانع از عرق کردن ناحیه شده و هوا به راحتی از آن نفوذ می‌کند.
  • به علت تهیه شده با مواد اولیه طبیعی، محصولی بسیار طبی و ارگانیک برای نوزاد است.

محافظت از بند ناف با استفاده از ناف بند نوزاد

برای محافظت از باقیمانده بند ناف تا زمان بهبودی می­توان از ناف بند نوزاد بصورت استریل استفاده کرد. به این صورت ناف بند نوزاد از تورم و پف کردن و تحریک شدن بند ناف جلوگیری می­کند. ناف بند نوزاد، ناحیه­ای از شکم را که هنوز حساسیت بند ناف وجود دارد پوشش می‌دهد. این ناف بند به راحتی زیر لباس جا می‌شود و بدون اینکه حساسیتی برای کودک ایجاد کند سبب محافظت و بهبود کودک با به جریان انداختن هوا کمک به خشک شدن سریع بند ناف نوزاد خواهد شد.

مزایای خرید ناف بند نوزاد

  • می‌توان در موارد فتق کودکان از آن استفاده کرد.
  • قابلیت تنظیم دارد
  • مجهز به پد سیلیکونی جهت اعمال فشار مناسب است.

ناگفته نماند که فاکتورهای زیادی مانند برند، جنس و مواد بکار رفته، بر تغیین قیمت ناف بند نوزاد اثر می‌گذارند و بطور دقیق نمی‌توان قیمت خرید ناف بند نوزاد را تعیین کرد.

نحوه شستشو و ضدعفونی ناف بند نوزاد

شستشو حتما باید با آب ولرم و صابون انجام شود. در هنگام شستشو هرگز ناف بند را چنگ نزنید. به هیچ عنوان از آب گرم، پودر لباسشویی، آب کلردار استفاده نکنید. و همچنین از ماشین لباس‌شویی جهت شستشوی ناف بند استفاده نکنید. از قرار دادن محصول در دسترس افراد دارای بیماری‌های پوستی و حساسیتی جدا خودداری کنید. ناف بند نوزاد از بهترین نوع پنبه خالص تهیه می‌شود تا از بروز هرگونه حساسیت یا خارش در نوزاد پیشگیری کند. لایه‌های بالایی و زیرین از جنس پنبه بافته شده 100% ارگانیک هستند. هیچگونه ماده شیمیایی یا صنعتی در آن وجود ندارد و همین ویژگی ناف بند را برای کودک کاملا ایمنی و بی‌ضرر می‌کند. بند ناف نوزاد فاقد لاتکس، سرب و همچنین ضد باکتری و کاملا سازگار با محیط زیست است. دیگر ویژگی بند ناف نوزاد رنگ‌بندی متنوع آن است که کاملا با رنگ‌های ارگانیک و طبیعی رنگ آمیزی می‌شوند.