باند فایبر گلاس و گچی ( آتل های آماده )

تومان - تومان

 

همه چیز در مورد باند فایبرگلاس

 

باندهای گچی معمولی شامل یک لایه کتان محکم هستند که با استفاده از دکستروز یا نشاسته تقویت می‌شود. کل این مجموعه نیز با کلسیم سولفات نیمه هیدراته اشباع شده است. هنگامی که این مجموعه در تماس با آب قرار می‌گیرد، کلسیم سولفات نیمه هیدراته آب جذب می‌کند تا به کلسیم سولفات هیدراته تبدیل شود. این واکنش گرمازا است و مقدار زیادی گرما تولید می‌کند.

در نتیجه این واکنش و اضافه شدن آب، گچ ارتوپدی تبدیل به یک ماده هموژن و سنگ مانند می‌شود و از این طریق عضو را بی حرکت می‌کند. گچ‌گیری با باند فایبرگلاس نیز یک فرآیند گرمازا است اما برخلاف گچ ارتوپدی بیمار هیچ‌گونه سوزش و دردی را احساس نمی‌کند. این نوع باند ارتوپدی فایبرگلاس پس از تماس با آب و در دمای اتاق، شروع به سخت شدن می‌کند و در مدت تقریبا ۵ دقیقه کاملا سخت و غیرقابل انعطاف می‌شود.

باند فایبرگلاس چیست؟

باند فایبرگلاس گچی نوعی باند ارتوپدی است که با رزین پلی اورتان اشباع شده است. رزین پلی اورتان حدود ۳ الی ۴ دقیقه بعد از ترکیب با آب به طور کامل خشک و سفت می‌شود . قابلیت انعطاف پذیری باند فایبرگلاس گچی بسیار بالا بوده و متخصص ارتوپدی می‌تواند به راحتی آن را شکل دهد. همین ویژگی استفاده از این باند را بر روی تمام برجستگی‌های استخوانی مانندآرنج، قوزک و پاشنه ممکن می‌سازد. باند فایبرگلاس جایگزین بسیار مناسبی برای گچی معمولی است و به بهبود سریع‌تر شکستگی کمک می‌کند. روند گچ‌ گیری با باند فایبرگلاس شبیه به باند گچی معمولی است ولی سرعت خشک شدن باند فایبرگلاس بسیار بالاتر است.

انواع باند فایبرگلاس

 • باند فایبرگلاس با عرض 2 اینچی
 • باند فایبرگلاس با عرض 3 اینچی
 • باند فایبرگلاس با عرض 4 اینچی
 • باند فایبرگلاس با عرض 5 اینچی و...

 

نکات استفاده از باند فایبرگلاس

 

نکات قبل از گچ‌گیری با باند فایبرگلاس:

 • دستکش محافظ بپوشید.
 • ناحیه آسیب دیده را با نوار پانسمان ویبریل بپوشانید.
 • باند فایبرگلاس گچی را 10تا 5 ثانیه در آب خیس کرده و سپس آن را فشار دهید تا آب آن خارج شود.
 • دور تا دور عضو آسیب دیده را با ملایمت گچ بگیرید.
 • در نهایت به مدت 5 تا 3 دقیقه با کشیدن دست‌ها روی گچ به آن شکل دهید.

نکات بعد از گچ‌گیری با باند فایبرگلاس:

 • گچ را خشک نگه دارید زیرا رطوبت گچ را ضعیف و پوشش پنبه‌ای را خیس می‌کند که باعث تحریکات پوستی می‌شود. هنگام استحمام گچ را با پلاستیک بپوشانید تا خیس نشود.
 • نباید هیچ‌گونه گرد و غبار، شن و ماسه و مواد پودری وارد گچ شود.
 • وضعیت گچ را مرتب بررسی کنید و اگر گچ ترک برداشت فورا به پزشک اطلاع دهید.
 • پوست اطراف گچ را مرتب بررسی کنید و درصورت ملتهب یا قرمز شدن پوست اطراف گچ، حتماً با پزشک تماس بگیرید.
 • لبه‌های گچ را نشکنید و گچ را دستکاری نکنید.

خرید باند فایبرگلاس

خرید باند فایبرگلاس گچی نیاز به نسخه پزشک ندارد و می‌توان آن را از تمامی داروخانه‌ها خریداری کرد. روش آسان‌تر خرید باند فایبر گلاس، روش خرید آنلاین است. شما عزیزان می‌توانید برای خرید انواع باند فایبرگلاس گچی به وب‌سایت ... مراجعه و با قیمت بسیار مناسب اقدام به خرید نمایید.

مزایای باند فایبرگلاس گچی نسبت به گچ معمولی

وزن پایین

باند فایبرگلاس گچی وزن بسیار پایین‌تری نسبت به باند گچی معمولی دارد. به همین دلیل بیمار پس از گچ‌گیری با باند فایبرگلاس، فشار و وزن کمتری را بر روی عضو شکسته خود تحمل می‌کند.

استحکام بالا

باند فایبرگلاس در عین حال که وزن بسیار پایینی دارند، از استحکام و مقاومت بالایی نیز برخوردار است و همین موضوع باعث شده تا برای گچ‌‌گیری نسبت به گچ معمولی بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد.

ضد آب بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم باند فایبرگلاس گچی داشتن مواد ضد آب است. این مواد ضد آب در قسمتی از باند که با پوست ارتباط مستقیم دارد قرار دارند. این مواد مانع از به وجود آمدن رطوبت می شوند و در نتیجه بیمار در ناحیه عضو آسیب دیده هیچگونه احساس سوزش و خارشی نمی‌کند. علاوه بر این وجود مواد ضد رطوبت در باندهای فایبرگلاس مانع از ایجاد بوی بد در زیر محل گچ گرفته شده نیز می‌شود.

قابلیت عبور اشعه ایکس

باند فایبرگلاس گچی به خوبی اشعه ایکس را از خود عبور می‌دهد و به همین دلیل گزینه مناسبی برای عکس‌برداری به حساب می‌آید. این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا لازم است که بیمار پس از مدتی از گچ‌گیری، در چند نوبت، به منظور کسب اطمینان از جوش خوردن استخوان، توسط اشعه ایکس از محل آسیب دیده عکس برداری کند.

عوامل موثر بر قیمت باند فایبرگلاس

قیمت باند فایبرگلاس گچی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به کیفیت و نوع برند متفاوت است. در حالت کلی قیمت باند فایبرگلاس بالا‌تر از گچ معمولی است. در مقابل برای گچ‌گیری به تعداد کمتری از باند فایبرگلاس نیاز است. در حال حاضر برند‌های مختلف باند فایبرگلاس گچی در بازار موجود است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید و قیمت انواع باند فایبرگلاس گچی می‌توانید با شماره ... تماس حاصل نمایید.

 

نتیجه گیری:

باند فایبرگلاس گچی یکی از محصولات پرکاربرد ارتوپدی و فیزیوتراپی است که قابل استفاده بر روی تمام برجستگی‌های استخوانی مانندآرنج، قوزک، پاشنه و... است. این نوع باند جایگزین بسیار مناسبی برای گچ معمولی است زیرا بسیار سبک و کارآمد عمل می‌کند و باعث بهبود سریع‌تر شکستگی می‌شود. برای بیمارانی که دچار شکستگی می‌شوند، سنگینی گچ بسیار آزار دهنده است و مانع از انجام بسیاری از کارهای روزانه آنها می‌شود.

باند فایبرگلاس گچی بسیار کارآمد تر از گچ معمولی عمل می‌کند زیرا به دلیل سبکی، فعالیت‌های روزمره انسان را کمتر محدود می‌نماید. در مقابل استفاده از باند فایبرگلاس، کارهای شخصی مانند استحمام و... را برای بیمار آسان می‌کند. این محصول ضد آب است و در اثر تماس با آن از بین نمی‌رود. سایر ویژگی‌‌های باند فایبر گلاس گچی عبارت اند از:

 • قیمت مناسب
 • جلوگیری از آزار پوست و ایجاد واکنشهای آلرژیک
 • عدم ایجاد بوی بد ناشی از جذب رطوبت
 • تنوع رنگ و...