پشتی طبی

تومان - تومان

نکاتی که قبل از خرید یک پشتی طبی راحت باید بدانید

اگر شما هم جزو افرادی باشید که مجبورید مدت زمان زیادی را در طول روز روی صندلی اداره یا خودروی خود بنشینید، احتمالا به خاطر توجه به مشغله‌ و کاری که دارید، از فرم درست نشستن خود قافل می‌شوید. حتی ممکن است از درد کمر و ستون فقرات رنج ببرید.
این‌ مشکل اغلب اوقات به دلیل فرم‌ نادرست نشستن‌ ما بر روی صندلی ایجاد می‌شود.

درمان‌های مختلفی برای درد ستون فقرات وجود دارد اما اولین و راحت‌ترین روش برای پیشگیری یا کاهش درد کمر استفاده از یک پشتی طبی خوب است که به راحتی بر روی صندلی مورد نظر شما نصب می‌شود‌.
 

پشتی طبی چیست و چگونه باعث حفظ سلامت ستون فقرات می‌شود؟

پشتی طبی وسیله‌ای درمانی جهت پیشگیری از مشکلات و درد ستون فقرات هنگام نشستن است.
ستون فقرات ما دارای یک انحنای طبیعی‌ است که حفظ این انحنا باعث سلامت آن می‌شود. برخی افراد به دلیل گودی کمر بیش‌از حدی که دارند ممکن است دچار کمر درد شوند. همچنین بدون یک پشتی مناسب، افراد ممکن است هنگام نشستن روی صندلی خود لم بدهند و یا قوز کنند. این فرم‌نشستن‌های ناسالم در بلند‌مدت باعث گودی کمر و قوز و دردهای ستون فقرات می‌شود. پشتی طبی گودی‌کمر را پر می‌کند و با طراحی ارگونومیکی که دارد، ستون فقرات را در فرم درستش نگه می‌دارد.
معمولا برای اکثر صندلی‌ها پشتی استانداردی نمی‌سازند و افراد نیز توجهی به آسیبی که نشستن طولانی مدت روی این صندلی‌ها به ستون فقراتشان وارد می‌کند ندارند‌. اما یک پشتی طبی که روی صندلی ماشین یا اداره نصب می‌شود، ستون فقرات را در شکل و فرم درست نگه می‌دارد و شما می‌توانید با خیال راحت بدون‌ نگرانی برای فرم نشستن‌تان، به این‌پشتی‌های طبی تکیه دهید تا آن‌ها از ستون فقرات شما به خوبی محافظت کنند.

چه کسانی به پشتی طبی نیاز دارند؟

پشتی طبی لزوما برای افرادی که گودی یا درد کمر دارند نیست و تمام کسانی که مدت طولانی در یک وضعیت می‌نشینند لازم است که یک پشتی طبی برای نشیمنگاه خود تهیه کنند تا از دردها و مشکلات ستون فقرات در آینده پیشگیری کنند.


قبل از خرید یک پشتی‌طبی به چه مواردی توجه کنیم؟
برای خرید یک پشتی طبی نیز مثل هر وسیله‌ی درمانی دیگر لازم است که به یک‌سری نکات توجه کنید تا یک پشتی با کیفیت و در عین‌حال مقرون به صرفه پیدا کنید که با نیازهای شما نیز متناسب باشد‌.
مواردی که برای خرید یک پشتی‌طبی باید به آن‌ها توجه کنید:
جنس‌پارچه
ابعادواندازه
قابلیت‌شستشو
قابلیت‌گردش‌هوا
جنس‌و‌کیفیت‌روکش


جنس‌پارچه‌ در پشتی‌های طبی:

شرکت‌های مختلف از مواد متفاوتی برای ساخت پشتی های طبی استفاده می‌کنند‌. موادی مثل فوم نرم و سخت،‌ پلی‌استر، مموری فوم، پشم شیشه و اسفنج‌های طبی. نرمی و سفتی یک پشتی طبی باید استاندارد باشد. پشتی بیش از حد نرم نمی‌تواند ستون فقرات را به خوبی در حالت درست نگه دارد. همچنین پشتی خیلی سفت باعث ناراحتی شما هنگام نشستن بر روی صندلی می‌شود.


اندازه و ابعاد یک پشتی طبی :

معمولا پشتی های طبی را با ابعاد استاندارد می‌سازند اما بهتر است هنگام خرید به ابعاد پشتی‌طبی توجه کنید که برای شما بیش‌از حد بزرگ یا کوچک نباشند.
 

قابلیت گردش هوا در پشتی طبی :

یکی از مواردی که هنگام خرید یک پشتی طبی باید به آن توجه کنیم قابلیت گردش هوا بین رویه‌ داخلی و خارجی آن است. پشتی طبی که این مورد را نداشته باشد باعث تعریق زیاد در قسمت کمرتان‌ خواهد شد و شما را هنگام نشستن طولانی مدت اذیت می‌کند.
 

قابل شستشو بودن :

پشتی طبی وسیله‌ای است که مدت زمان طولانی از آن استفاده می‌کنید و نیاز است که هر چند وقت یک‌بار آن را بشویید. در هنگام خرید یک پشتی طبی به این توجه کنید که پارچه‌ی آن به راحتی قابل شستشو باشد و همچنین خود پشتی را بتوانید بعد از مدتی استفاده بشویید.


جنس و کیفیت روکش:

پشتی‌های طبی معمولا روکش نیز دارند. جنس این روکش اغلب پارچه و پلی استر است. توجه به اینکه روکش قابل جداسازی و شستشو باشد نیز مهم است.

 

انواع برند‌های پشتی‌ طبی و قیمت‌ آن‌ها:

رنج قیمتی پشتی‌های طبی بر اساس جنس متریالی که در آن‌ها کار شده و همچنین قابلیت‌هایی که دارند متفاوت است.
معمولا پشتی‌های طبی پلی‌استر و فوم نرم قیمت‌های پایین‌تر و پشتی‌های طبی مموری فوم قیمت‌های بالاتری دارند.


در انتها خرید یک پشتی‌طبی خوب می‌تواند یک انتخاب درست و ارزشمند برای حفظ سلامت ستون فقراتتان باشد و از مشکلات کمردرد و هزینه‌های درمانی زیادی که در آینده ممکن است برایتان پیش‌ بیاید، جلوگیری کند.