کفش زیر گچ ارتوپدی

تومان - تومان

آسیب به استخوان ساعد و مچ پا بسیار دردناک است و در صورت شکستگی چاره­ای جز جراحی و گچ گیری پا نخواهید داشت. زمانی که پا گچ گرفته شده و آتل بندی می­شود شما باید آن را به صورت صاف نگهدارید و تا حد امکان از وارد شدن فشار اضافه به پا خودداری کنید. بی­شک نمی­توانید غیر حرکت در یکجا بنشینید و گذران عمر را تماشا کنید. شما حرکت خواهید کرد، راه می­روید، کارهای شخصی­تان را انجام می­دهید و ... انجام همه این کارها تا زمانی که روی فرش باشد برایتان راحت است؛ اما زمانی که بخواهید بیرون از خانه بروید شما نیازمند یک کفش خواهید بود. به واسطه وجود لایه گچ و آتل ضخیمی که دور پایتان وجود دارد شما نمی­توانید از کفش­های معمولی خودتان استفاده کنید و بی­شک بدون کفش هم نمی­توانید بیرون بروید. چرا که آلودگی­ها و... به کف گچ می­چسبد و ممکن است باعث خرابی آن هم بشود.

 در نتیجه به یک کفش راحت و در سایز بزرگ نیاز دارید که بتوانید به آسانی بپوشید و به تنهایی از پس پوشیدن و درآوردن آن برآیید. کفش زیر گچ که به آن کفش گچ­ گیری هم می­گویند همان چیزی که شما به دنبال آن هستید.

خرید کفش زیر گچی

این محصول، جز لوازم پزشکی محسوب می­شود و برای خرید آن باید به فروشگاه اقلام پزشکی یا داروخانه مراجعه کنید. قطعاً در آن شرایط راه رفتن برایتان سخت است و نمی­توانید زمان زیادی سرپا بایستید. کار را برای خودتان سخت نکنید. در هر جای ایران که باشید کافی است وارد سایت طب پایتخت شوید و به آسانی تنها با چند کلیک کفش خود را خریداری کنید و درب منزل آن را تحویل بگیرید.

برای خرید کفش زیر گچی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در زمان خرید کفش زیر گچ شما باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید. تنوع کفش زیر گچ ارتوپدی بسیار زیاد است و انتخاب شما باید متناسب با نیاز و شرایط خودتان باشد. به همین خاطر در صورت کلی باید به نکات زیر توجه کنید:

کیفیت شرط اول برای خرید

این کفش­ها باید از متریال مرغوب ساخته شوند و حین استفاده باعث ایجاد فشار اضافه به پا نشوند. گذشته از آن در تمام مدتی که پای شما گچ بسته شده است، از این کفش استفاده خواهید کرد و مهم است که بتواند تا پایان دوره نقاهت شما دوام بیاورد. شما نمی­خواهید کفش یکبار مصرف بخرید. نمونه­ای را انتخاب کنید که بهترین کیفیت و دوخت را داشته باشد.

سبک باشد

تحمل وزن گچ که روی پای بیمار بسته می­شود به اندازه کافی کلافه کننده و سخت است دیگر نباید این سختی را دو چندان کرد. باید کفش زیر گچی را انتخاب کنید که وزن سبکی داشته باشد و به راحتی روی پاهایتان سوار شود.

نرم و منعطف باشد

برای اینکه پای شما به راحتی درون آن جا شود و بتوانید به تنهایی آن را بپوشید باید نرم و منعطف باشد. هرچقدر سفت و شکننده باشد پوشیدن آن سخت می­شود.

کفی نرمی داشته باشد

همانطور که می­دانید باید از فشار اضافه به پا جلوگیری کنید. اگر کفی کفش شما سفت باشد فشار مضاعفی به پا وارد خواهد شد. به همین خاطر بهتر است به دنبال کفشی باشید که زیره نرمی داشته باشد و حین قدم برداشتن با آن و راه رفتن حس سبکی و راحتی داشته باشید.

سایز مناسب را انتخاب کنید

این کفش­ها همچون دیگر کفش­های معمولی دارای سایز بندی است. نکته مهم این است که نباید سایز پایتان بخرید. چرا که آتل و گچ دور پا باعث بیشتر شدن سایز آن می­شود. باید سایزی را تهیه کنید که پا شما با گچ داخل آن جا شود و حس راحتی داشته باشید.

قیمت کفش زیر گچی

قیمت کفش زیر گچی به عوامل متنوعی بستگی دارد. یکی از اصلی ترین این عوامل، برند تولید کننده کفش است. برندهای مختلفی این محصول را با مشخصات و متریال مختلف تولید می­کنند که از نظر طراحی هم با هم فرق می­کند. به همین خاطر قیمت فروش کفش زیر گچی از برندهای مختلف با یکدیگر فرق می­کند. عوامل دیگری همچون سایز، نحوه بسته شدن، جنس و... هم بر روی قیمت فروش آن مؤثر است.

بهترین برندهای کفش زیر گچ

همانطور که گفته شد، برندهای سازنده بسیاری وجود دارد که این محصول را تولید و در اختیار بیماران عزیز قرار می­دهند. شما باید به سراغ یک برند نام آوازه و با سابقه بروید که از کیفیت تولیدات آن مطمئن هستید. از سری برندهای خوش نام بازار حال حاضر می­توان موارد زیر را نام برد:

  1. آدور
  2. تن یار
  3. پاک سمن
  4. طب و صنعت
  5. طب پاکان

مشخصات کفش زیر گچ ارتوپدی

یک کفش زیر گچی ارتوپدی که بتواند پاسخگو نیاز شما باشد باید یک سری مشخصات را داشته باشد که شامل موارد زیر می­باشد:

  • ضد حساسیت باشد

کفش انتخاب شده باید از مواد ضد حساسیت و الیاف طبیعی تولید شود تا باعث ایجاد حساسی در زمان برخورد با پوست نباشد.

  • بند چسبی داشته باشد

به واسطه بند چسبی می­توانید آن را در پا محکم کنید و سایز آن را هم تنظیم کنید. همچنین پوشیدن آن هم بسیار ساده­تر خواهد بود.

  • از پا محافظت کند

کف زیر گچی ارتوپدی تنها یک کفش نیست بلکه حکم یک محافظ از پا شما را دارید و باید بتواند این وظیفه را بدرستی انجام دهد.

انواع کفش زیر گچ ارتوپدی

این محصول انواع بسیار متنوعی دارد که از نظر عملکرد با یکدیگر فرق می­کند. همین عامل سبب می­شود تا قیمت کفش زیر گچی هم باهم فرق داشته باشد. در برخی از مدل­ها قسمت پاشنه خالی است اما در نمونه دیگر پشت پا کاملاً توسط کفش پوشش داده می­شود. در بعضی از نمونه­ها رویه کفش پهن است و در بعضی دیگر تنها با دو بند چسبی به هم متصل می­شود. بهتر است برای انتخاب آن از پزشک معالج خود مشورت بگیرید.

جمع بندی

اگر شما هم نیاز به خرید کفش زیر گچی دارید، کافی است وارد سایت طب پایتخت شوید و سفارش خود را ثبت کنید تا درب منزل به شما تحویل داده شود. قیمت این محصول در طب پایتخت به دلیل فروش مستقیم و آنلاین بسیار مقرون به صرفه است و محصولات باکیفیت را از بهترین برندهای بازار در اختیار شما قرار می­دهد.