توالت فرنگی

تومان - تومان

خرید کاسه توالت ایرانی و توالت فرنگی

در فرهنگهای مختلف روش انجام کارهای روزانه با یکدیگر تفاوتهایی دارند. یکی از بارزترین اختلافهای موجود در فرهنگ ایرانی و کشورهای اروپایی شکل سرویسهای بهداشتی است. در سرویس بهداشتی سنتی ایرانی از کاسه توالتهای چینی ثابت شونده با سیمان بر روی حفرۀ کنده شده در کف زمین که به چاه یا سیستم اگو متصل می شود، استفاده می شوند، ولی در کشورهای اروپایی بیشتر از توالت فرنگی استفاده می شود. البته در حال حاضر استفاده از توالتهای فرنگی در اکثر خانه های ایرانی رواج یافته است و عده ای نیز به دلایل پزشکی به استفاده از این نوع توالتها روی آورده اند.

انواع کاسه توالت ایرانی و فرنگی

شاید با خود فکر کنید که توالت ایرانی تنها یک نوع است، در حالیکه طراحان آن با تغییر شیب سنگ و تنظیم شیارهای اطراف آن موفق به تولید نوع طبی آن نیز شده اند. هم اکنون می توان طراحیهای متنوعی از این نوع کاسه توالتهای ثابت را در فروشگاههای آنلاین مشاهده کنید. در واقع در کاسه توالت طبی ایرانی، طراح با ایجاد شیب در شیارهای اطراف سنگ توالت، باعث سبکی از نشستن در فرد می شود که به مفاصل کمتر آسیب می رساند. توالت ایرانی به علت نشستن چند دقیقه ای بر روی مفاصل باعث آسیب به زانوها می شود.  

توالت فرنگی نیز با طراحیهای متنوعی نظیر مدلهای تاشو و سفری از این قافله عقب نمانده‌اند، اگر چه مدل ثابت آن به صورت متداول برای کاربری روزانه در سرویسهای بهداشتی نصب می شود. توالت فرنگی به دلیل شکل خاص آن باعث راحتی بدن و ستون فقرات در حین تخلیۀ مزاج می شود. این توالت برای افرادی که مشکلاتی در قسمت کمر، پا و ستون فقرات دارند، بسیار مناسب است. بانوان باردار و سالمندان گروههای دیگری هستند که توالت فرنگی برای آنها بسیار آرامش بخش و کاربردی است.

ویژگیهای سنگ توالت مناسب

سنگهای توالت در ابعاد و جنسهای مختلفی تولید می شوند. در طراحیهای مختلف، عمق و گودی آنها با یکدیگر متفاوت است. بر اساس گودی به سه دستۀ کم عمق یا تخت، نیم گود و گود دسته بندی می شوند که نوع کم عمق و نیم گود برای آپارتمانها استفاده می شوند و نوع گود برای طبقۀ همکف و ویلا و باغها به کار می رود.

جنس کاسه توالتها  از سنگ، فلز، فایبرگلاس و متداولترین آنها چینی است. ضریب نفوذ آب در چینی ها با یکدیگر متفاوت است. جذب آب توسط چینی ها باید کم باشد تا میزان انباشتگی آلودگی در سنگ توالت کاهش بیابد. در ساخت کاسه توالتهای استاندارد از خاک چینی استفاده می شود که چگالی کمتر و جذب آب پایینی دارد.

نوع آبریز توالتهای ایرانی ویژگی دیگری است که در هنگام کشیدن سیفون عملکردهای مختلفی را از خود نشان می دهد. نمونه هایی از آبریزها با نامهای ریم بسته، بدون ریم و ریم باز هستند.

انواع توالت فرنگی (از نظر سیستم تخلیه)

  1. سیستم تخلیۀ آبشاری
  2. سیستم تخلیۀ گردابی
  3. سیستم تخلیۀ واترجت
  4. سیستم تخلیۀ توربوجت

   انواع توالت فرنگی (از نظر نحوۀ نصب)

  1. توالت فرنگی یک تکه
  2. توالت فرنگی دو تکه
  3. توالت فرنگی دیواری

دسته بندیهای متنوع دیگری نیز وجود دارند که از نظر ابعاد، دکمۀ فلاش و ظاهر توالت فرنگی به دسته بندی آنها می‌پردازند.

علاوه بر انواع توالت فرنگیهای ثابت، نوع سیار و تاشوی آن نیز وجود دارد که در جنسهای مختلف پلاستیکی، فلزی، ترکیب پلاستیک و فلز، برزنتی و ... موجود می باشند. به دلیلی استفاده از مواد ارزان قیمت در تولید این محصولات، قیمت بسیار به صرفه و اقتصادی می باشد. (محدودۀ قیمت: 200 تا 400 هزار تومان)                                                                                                                           

بهترین برندهای توالت فرنگی

امروزه بسیاری از کارخانه های ایرانی شروع به تولید توالت فرنگی نموده اند و برندهای متنوع داخلی و خارجی معتبری وجود دارند که می توانید محصول با کیفیت و مورد نظر خود را از آنان خریداری کنید. معتبرترین برندهای خارجی شامل American Standard، Globo، Kohler و ... می شوند.

بهترین برندهای کاسه توالت ایرانی  

در حال حاضر شرکت چینی مینا، چینی بهداشتی گلسار و چینی مروارید تولید کننده های برتر سنگ توالت ایرانی هستند                                                                                                                                

کاسه توالتهای ایرانی

قیمت کاسه توالت ایرانی

قیمت کاسه توالتها با توجه به جنس و کیفیت آنها متفاوت است، ولی به طور کلی در محدودۀ قیمتی 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان است. 

قیمت توالت فرنگی

قیمت توالت فرنگی بین 1.5 میلیون تا 4 میلیون تومان می باشد.