ست سرم

تومان - تومان

ست سرم

یکی از ابزار‌های پرکاربرد در پزشکی و درمان ست سرم است. امروزه با توجه به گسترش علم و تکنولوژی ابزارهای زیادی طراحی می‌شوند که برای ساده‌تر کردن امر درمان به کار ‌می‌روند؛ این محصول که با این حال که ممکن است به تازگی ابداع و تولید شده باشند ولی به سرعت استفاده از آن‌ها گسترش یافت. این تجهیزات کار را برای پزشکان و پرستاران راحت می‌کند و در عین حال رفاه و آرامش بیش‌تری برای بیمار در طول درمان ایجاد می‌کند و طول درمان هم به مراتب کم‌تر می‌شود. از ست سرم می‌توان به عنوان نمونه‌ای از این تجهیزات درمانی معرفی کرد که برای تزریق انواع دارو‌ها در شرایط خاص و با سرعت معین به کار می‌رود. در ادامه به بررسی انواع و کاربرد هر یک از این تجهیزات و نقطه تمایز آن‌ها از یک‌دیگر می‌پردازیم.

انواع ست سرم

ست سرم یکی از تجهیزات مهم و پرکاربرد در مراکز درمانی است که به منظور انجام تزریقات درون وریدی و ورود دارو به صورت مستقیم به رگ بیمار از آن استفاده می‌شود. به دلیل سهولتی که این ابزار برای بیمار و پرستار ایجاد می‌کند؛ یکی از متداول‌‌ترین وسایل پزشکی مورد استفاده است. کاربردی که ست سرم دارد این است که امکان تزریق سریع انواع داروها و مایعات دارویی را فراهم می‌کند و چون به صورت وریدی مستقیم به خون بیمار تزریق می‌شود، درصد جذب و سرعت جذب دارو نیز بسیار بالا می‌رود. ست سرم در انواع گوناگون وجود دارد چرا که طراحی آن باید مطابق با نوع داروی مصرفی و شرایط بیمار باشد و انتخاب نوع ست سرم در این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است.

در حالت کلی ست سرم به دو نوع زیر دسته بندی می‌شود:

میکرودریپ

از ست سرم نوع میکرودریپ برای تزریق به اطفال و بزرگسالانی که شرایط خاصی دارند استفاده ‌می‌شود. کاربرد این نوع ست سرم در مواردی است که فرد نیاز به دوز کمی ‌از دارو دارد و باید قطرات در فاصله زمانی نسبتا زیادی از هم به فرد تزریق شود و تاثیر دارو در مدت طولانی باید باشد.

ماکرودریپ

از ست سرم نوع ماکرودریپ بر عکس نوع میکرودریپ مقدار زیادی از ماده دارویی به بدن بیمار وارد می‌شود. در واقع سرعت تزریق قطرات نیز در این مدل از ست سرم بالاست که همین عامل سبب می‌شود ماده موثره در زمان کمتری به بدن بیمار تزریق شود.

خرید ست سرم

با توجه به تفاوتی که در ساختار و کاربرد ست سرم وجود دارد؛ باید قبل از خرید به طور دقیق ویژگی هر یک از این تجهیزات را بشناسید تا بتوانید تجهیزات متناسب با نیازتان را خریداری کنید. به منظور بررسی مشخصات هر یک از این محصولات برای خرید ست سرم بررسی وب سایت طب پایتخت به شما توصیه میشود؛ چرا که در این وب سایت طبقه بندی برای همه محصولات وجود دارد و همچنین امکان جست و جو در وب سایت نیز وجود دارد؛ که می‌توانید به راحتی از بین هزاران کالا به محصول مورد به سرعت دست پیدا کنید.

امکان بررسی همزمان ویژگی‌های چند محصول و مقایسه آن‌ها با یکدیگر نیز از طریق وب سایت طب پایتخت برای شما فراهم شده است. همه این‌ها باعث شده شما بتوانید خرید ست سرم راحت و آسانی را تجربه کنید. علاوه بر تما‌می‌ نکات مثبت و مزایایی که پیش تر برای این وب سایت اشاره شد؛ ضمانت اصالت کالا و تضمین کیفیت برای تما‌می‌محصولات وجود دارد که این اطمینان را به شما خریداران می‌دهد که به بهترین محصولات موجود در بازار دست می‌یابید.

عوامل موثر بر قیمت ست سرم

علاوه بر اینکه ویژگی‌های محصول در انتخاب و خرید موثر است؛ قیمت ست سرم یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب و خرید محصول است؛ به همین دلیل اطلاع از مهم‌‌ترین عوامل موثر بر قیمت میکروست و ست سرم توصیه ‌می‌شود:

  • کارخانه تولید کننده
  • تولید محصول در داخل یا خارج از کشور
  • ساختار و جنس
  • نحوه بسته بندی
  • هزینه‌های حمل و نقل

نکات استفاده از ست سرم

اگر بسته بندی مشکلی داشت به دلیل اینکه احتمال ورود مواد خارجی و مضر وجود دارد از ان ست استفاده نکنید.

قبل از استفاده از ست پرستاری که قرار است عمل تزریق را انجام دهد باید دستان خود را ضدعفونی کند.

در هنگام خرید و تزریق به بیمار دقت کنید که سوراخ یا پیچ خوردگی در لوله‌ها وجود نداشته باشد.

سخن پایانی

ست سرم یکی از متداول و پرکاربردترین تجهیزات، در پزشکی به شمار ‌می‌آید؛ که به منظور تزریق دارو و مایعات دارویی در حالت‌های خاص کاربرد دارد. ست سرم  این امکان را فراهم می‌کند که دارو مستقیما به صورت وریدی به خون تزریق شود که در نتیجه این موضوع درصد تخریب و دفع دارو به شدت کاهش مییابد و در نتیجه امکان جذب بالا در مدت زمان کم‌تر ایجاد می‌شود. شما برای بررسی ویژگی هر یک از این محصولات و آگهی یافتن از قیمت می‌توانید به وب سایت طب پایتخت مراجعه کنید و سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنید.